Göz Tansiyonu Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir?

Göz Tansiyonu Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir?

Lisans
Dil
Dosya Boyutu
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi5 sene önce
Hemen indir ()
98 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

goz_tansiyonu_kor_ediyor_h44974

GÖZ TANSİYONU NEDİR? NASIL TEDAVİ EDİLİR?

     Gözümüzdeki basınç değerlerinin standart bir değeri  vardır. Bu normal değer aralığının dışında yer alan değerler, göz tansiyonunun olduğuna işaret eder. 4 çeşit göz tansiyonu türü vardır. Doğuştan göz tansiyonu, açık açılı göz tansiyonu, kapalı açılı göz tansiyonu, ikincil göz tansiyonu.

Göz tansiyonu riski bazı hastalıkları olan insanlarda daha yoğun olarak görülmektedir. Bu hastalıklar; diyabet, genetik rahatsızlıklar, romatizmal hastalıklar, miyop oranı yüksek olanlar, kortizon tedavisinde olanlar, şok yaşamış kişiler, anemi rahatsızlıkları gibi hastalıklardır. Göz tansiyonu çeşidine göre belirtileri farklılaşır. En fazla görülen göz tansiyonu türü ise açık açılı göz tansiyonudur. Görme kaybı olana kadar belirtileri yok denecek kadar azdır. Diğer türlerde de genellikle bulanık görme, kızarma, baş ağrısı ve gözün yaşarması gibi belirtileri vardır.

Göz tansiyonunun bilinen kesin bir tedavisi bulunmamaktadır. Fakat hastalığın zararının en aza indirilmesi için tedavi yöntemleri mevcuttur. İlaç ve göz damlalarının kullanımı göz tansiyonu hastları için sıklıkla tercih edilen tedavi biçimidir.

98 kez indirildi