Dekorasyonda Yapılan Hatalar

Dekorasyonda Yapılan Hatalar

Lisans
Dil
Dosya Boyutu
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi5 sene önce
Hemen indir ()
157 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

dekorasyon-hatalari_orig

    Evimizi dekore etmek keyifli olduğu kadar riskli bir iştir. Zira beklentilerimizle, ortaya çıkan görüntü uyuşmayabilir. Bu durum büyük bir hayal kırıklığı yaratır. Hayal kırıklığına uğramamak için dekorasyonda şunlara dikkat etmek gerekir.

Nasıl bir ev istiyoruz? Önce kafamızda bunu netleştirmek lazım. Evimizin stilini oluşturmak, Kullanacağımız renklerde, ya da aksesuar ve mobilya seçiminde bize rehberlik edecektir. Doğru dekore edilmiş bir ev, her şeyin düzen ve uyum içinde olduğu bir ev demektir. Düzen ve uyum, doğru dekorasyonun temelini oluşturur. Eşya seçiminde, odanın büyüklüğü esas alınmalı ve gereğinden fazla eşya alınmamalıdır. Dekorasyona başlamadan önce hangi eşyayı nereye koyacağınızı önceden planlamak büyük kolaylık sağlayacaktır.

Dekorasyonda Eşyaların seçiminde önce fonksiyona sonra tasarıma öncelik vermek gerekir. Tekerlekli sehpalar, ütü istemeyen perdeler, açılır kapanır masalar, yaşadığınız mekânda hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Dekorasyonda aydınlatmansın önemi büyüktür. Mağaza çok güzel görünen bir mobilya, yanlış armatür seçtiğinizde aynı etkiyi vermeyebilir. Bu sebeple aydınlatma ile mobilya seçimini beraber yapmak en doğru olanıdır. Dekorasyonda doğru malzeme seçmek ileride çıkacak sıkıntılara engel olur. Parke seçiminde çizilmeyen laminat parke almak akıllıca bir seçimdir. Aynı zamanda kullandığınız duvar kâğıdının da seçiminde dikkatli olmalısınız. Örneğin iri ve büyük modelli desenlerden seçtiğiniz duvar kâğıdı, mekânı olduğundan küçük gösterecektir.

Çok fazla aksesuar kullanımı(mumlar, biblolar, vazolar vb) yaşam alanını daralttığı gibi temizlenmesi zamanla bıkkınlık verecektir. Daha sade bir aksesuar kullanımı bu sorunların üstesinden gelir.

 

 

 

157 kez indirildi
Etiketler: