Çikolata ve Çocuklar

Çikolata ve Çocuklar

Lisans
Dil
Dosya Boyutu
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi5 sene önce
Hemen indir ()
238 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

firsat-829902104

Helsinki Üniversitesi’nin akademisyenleri (University of Helsinki), gelecek annelerin çikolata yemesini, onların çocuklarına olan olumlu etkisini ortaya çıkardılar.

 

Onlar doğumdan önce ve sonra 300 hanım arasında araştırma yapmışlar. İlk önce hamile hanımlara, onların endişe seviyelerini belirlemelerini rica ettiler, sonra onların ne kadar çikolata yediklerini öğrenmişler.

 

Doğumdan 6 ay sonra hanımların çocukları arasındaki ilişki hakkında bilgi vermesini istemişler. Bilim adamları bu sonuca vardılar ki, düzenli çikolata yiyen hamile hanımların çocukları daha nazik oluyorlar. Yeni olaylara çabuk adapte olabiliyorlar.

Aksine çikolata yemeyen hanımlar çocuklarının rahatsız olduklarını belirtmektedirler.

 

Tüm bunlara rağmen çikolatanın ne kadar yararlı veya zararlı olması hakkında araştırmalar devam ediyor.

Genellikle çikolata yiyenleri iki bölmeye ayırırlar zevk için yiyenler ve duygusal yiyenler. Duygusal olarak yiyenler bunu depresyonu gidermek için yaptıkları ortaya çıktı.

 

Günlük küçük porsiyon çikolatanın yenmesi kan dolaşımını artırır, bu da kalp aktivitesi için iyidir. Bu gibi özelliğe tüm çikolatalar elbette ki sahip değildir, buraya sadece flavonoidler ile bol olan çikolatalar ait edilebilir. Flavonoidler kakao da oluyorlar.

 

Koyu çikolata (sütlü olmayan) damarlar da kanın pıhtılaşmasını önler. Ayrıca araştırmalar göstermektedir ki, çikolata insan organizmasını serbest radikallerin saldırısından korur.

 

Her halde hem kendinizin ve evladınızın sağlıklı olması için her şeyi ölçüsünde yeseniz daha iyi olur.

238 kez indirildi
Etiketler: