"Eğitimde İnovasyon İçin Tasarım Odaklı Düşünme"

“Eğitimde İnovasyon İçin Tasarım Odaklı Düşünme Mesleki Gelişim Programı” kamuoyuna tanıtıldı.

"Eğitimde İnovasyon İçin Tasarım Odaklı Düşünme"
21 Ağustos 2019 - 11:08

Milli Eğitim Bakanlığı ile Stanford ve Hacettepe Üniversiteleri arasındaki işbirliği sayesinde düzenlenen “Eğitimde İnovasyon İçin Tasarım Odaklı Düşünme Mesleki Gelişim Programı”, Bakan Ziya Selçuk'un katılımlı ile düzenlenen toplantıda tanıtıldı.

Düzenlenen tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tekrar temelli bir bakış açısı yerine sürekli yeni ve karşılaşılmadık durumlarda nasıl bir tavır ve tutum takınacağı konusunun öğretmenler tarafından içselleştirilmesi gerektiğine dikkat çekti. Eğitim konusunda yerel bir bakış açısı ile hareket etmediklerini belirten Selçuk, mesajı insan olan her meselenin evrensel bir çıkışa sahip olduğunu ve daha sonra milletlere göre şekillendiğini dile getirdi.

Bu doğrultuda ulusal ve uluslararası düzeydeki işbirliklerini son derece önemsediklerini ifade eden Selçuk, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü’nün öğretmenler için sürekli eğitim çalışması düzenlemesinin ayrı bir kıymeti bulunduğunu vurguladı.

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından bu kapsamda 16-21 Ağustos günleri arasında öğretmenlere yönelik olarak fen bilimleri, bilişim teknolojileri ve matematik alanlarında “Eğitimde İnovasyon İçin Tasarım Odaklı Düşünme Mesleki Gelişim Programı” düzenlendi. Program kapsamında eğitici eğitimi alan 80 öğretmen ise, görev yaptıkları illerde diğer öğretmenlere eğitimler verecek.

Bu haber 5084 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum