Eğitimciler İftarda Buluştu

Mardin’de teşkilata seslenen Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, 24 Haziran seçimlerine yönelik değerlendirmelerde bulundu. Esen, “Kazanımlarımıza gözümüz gibi bakamazsak, gözümüzün yaşına bakmazlar. Biliyoruz. Bizim derdimiz; 16 Nisan’da kazandıklarımızı 24 Haziran’da kaybetmemek. Oylarımız; FETÖ’ye saadet, PKK’ya memnuniyet, Suriyeli kardeşlerimize mağduriyet, Kudüs’e, Mescid-i Aksa’ya ihanet, Emperyalistlere cesaret, olmasın” dedi.

Eğitimciler İftarda Buluştu

Mardin’de teşkilata seslenen Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, 24 Haziran seçimlerine yönelik değerlendirmelerde bulundu. Esen, “Kazanımlarımıza gözümüz gibi bakamazsak, gözümüzün yaşına bakmazlar. Biliyoruz. Bizim derdimiz; 16 Nisan’da kazandıklarımızı 24 Haziran’da kaybetmemek. Oylarımız; FETÖ’ye saadet, PKK’ya memnuniyet, Suriyeli kardeşlerimize mağduriyet, Kudüs’e, Mescid-i Aksa’ya ihanet, Emperyalistlere cesaret, olmasın” dedi.

Eğitimciler İftarda Buluştu
14 Haziran 2018 - 01:23

Mardin Eğitim-Bir-Sen Şubesinin düzenlediği İftar programına, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, Memur-Sen İl Temsilcisi Mustafa Aydın, Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Eyyüp Değer, Şube Başkanları, STK Temsilcileri, Ak Parti Milletvekili Adayları Şeyhmus Dinçel ve Ahmet Kaya katıldı.

Konuşmasına “ ‘Memur sendikacılığından bi numara çıkmaz’ diyenlere karşı bizleri sendikacılıkta “1 numara” yapan teşkilatımıza teşekkür ediyor, hepinizi yürekten selamlıyorum” şeklinde başlayan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, “Bugünlere kolay gelmedik. 27 Mayıslardan, 12 Eylüllerden, 28 Şubatlardan, 15 Temmuzlardan çıkarak geldik. Toplu sözleşmesiz emek mücadelesi verdiğimiz yıllardan, ele avuca sığmazken küçücük bir odaya sığdığımız günlerden, bugün toplu sözleşmeli günlere, 1 milyonu aşan zeminlere, uluslararası bir marka prestijine vardık” dedi.

Yasakları Birlikte Mücadele Ederek Ortadan Kaldırdık
“Türkiye, yerel ve küresel vesayeti, her türlü hain tuzağı boşa çıkarırken biz hep Türkiye’nin ve millet iradesinin yanında tavır ve emek koyduk” diyen Mehmet Emin Esen, “Kangrene dönmüş sosyal meselelerin çözülmesinde, 28 Şubat kararlarının çöpe atılmasında, başörtüsü zulmünün kaldırılmasında, katsayı engelinin son bulmasında, 15 Temmuz ihanetinin püskürtülmesinde, yerimiz, terimiz, imzamız var” dedi. 
Haklı Mücadelemizden Asla Vazgeçmeyeceğiz
Vesayet, terör ve emperyalizmden yana olanların senaryolarının sona ermediğinin altını çizen Esen, “16 Nisan’da Millet olarak vesayete ağır bir darbe vurduk. 15 Temmuz ihanetini tarihin çöplüğüne gömecek olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hayata geçmeden son hamlelerini yapıyorlar. 24 Haziran son umutları, son kozları. Hedefleri; kazanımlarımızı geri almak. Yakmaktan, yıkmaktan, önemli bazı kurumları kapatmaktan bahsediyorlar. Para oyunları, kur tezgahları, güven bunalımları ile yükleniyorlar. Diz çökmemizi istiyorlar; Çökmeyeceğiz. Susmamızı istiyorlar; Susmayacağız. Gemiyi terk etmemizi istiyorlar. Terk etmeyeceğiz. Mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Kazanımlarımızı Koruyacağız
Esen sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Biz, dün olduğu gibi bugün de;1 milyon üyemizle herhangi bir kesimin değil ümmetin, milletin, Türkiye’nin yanında duruyoruz. Bir partinin değil; “millete hizmet, hakka hizmet” fikrinin yanında yürüyoruz. Köhne ve karanlık geçmişi değil, aydınlık geleceği temsil edenleri yoldaş ediniyoruz. 16 Nisan’da istikrar dedik, istikbal dedik, istiklal dedik. Bugün de aynı şeyi söylüyor; istikrar, istikbal, istiklal diyoruz. Kazanımlarımıza gözümüz gibi bakamazsak, gözümüzün yaşına bakmazlar. Biliyoruz. Bizim derdimiz; 16 Nisan’da kazandıklarımızı 24 Haziran’da kaybetmemek. Oylarımız; FETÖ’ye saadet, PKK’ya memnuniyet, Suriyeli kardeşlerimize mağduriyet, Kudüs’e, Mescid-i Aksa’ya ihanet, Emperyalistlere cesaret, olmasın.”

Değer: Bizimle Aynı Ufka Bakanlarla Yolumuza Devam Edeceğiz
Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Eyüp Değer, ise yaptığı selamlama konuşmasında,

“Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü olan Eğitim Bir Sen ve Memur- Sen kurulduğu günden beri Emek ve ekmek mücadelesinin yanında özgürlükler için ter akıtan ve yaptığı mücadeleyle sonuç alan bir teşkilattır. Ülkemizin yarınına dair sözü olan ve bunun için kamuda örgütlenen Türkiye’de 1 Milyonu aşan ve ilimizde de 14 binin üzerinde bir üye sayısıyla istikrarlı bir şekilde büyüyen bir teşkilatız. Merkez, Midyat, Kızıltepe, Dargeçit ilçelerimizin yaptığı iftar programlarıyla 3 binden fazla üyelerimizle bir araya geldik. Destek veren ve emek veren tüm üyelerimize ve gönüldaşlarımıza teşekkür ediyorum. 
Ülkemizin geçmişte yaşadığı siyasi çalkantıların ve istikrarsızlıkların ekmeğimizi nasıl küçülttüğünü bilen bir teşkilat olarak, ülkemizin güçlenmesini ve güçlendikçe özgürlüklerimizin ve ekmeğimizin büyüyeceğini biliyoruz” şeklinde konuştu. 
Değer sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Cumhurbaşkanımızın 3600 ek göstergenin Polislere, hemşirelere, dingörevlilerine, idarecilere ve Öğretmenlere verilmesini olumlu bulmakla beraber kapsamının genişletilerek yardımcı hizmetler başta olmak üzere, diğer meslek gruplarına da verilmesini istiyoruz. 
Sözleşmeli öğretmenlik uygulamasına son verilmesini, sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesini, kamu vicdanını yaralayan mülakatla öğretmen istihdamından vazgeçilmesini, performans konusunun eğitimcilerin gündeminden temelli çıkarılmasını, eğitimcilere yönelik şiddeti cezalandıracak, eğitimciye güven verecek yasal bir düzenleme yapılmasını istiyoruz. Bunun gibi birçok sorunun çözüme kavuşturulmasının mücadelesini veriyoruz. 
Bildiğimiz şey odur ki, dün uğraştığımız onlarca, yüzlerce sorunumuz vardı ve çözüme kavuşturduk, mücadelemizle başardık. Ülkede yönetsel istikrar olmasaydı, dün uğraştığımız sorunlarla uğraşıyor olacaktık.
 “24 Haziran'da milletle ihtilafı olanları değil, milletle irtibat kuranları, zalime sırdaş olanlar değil mazluma yoldaş olanları, Emperyalizme destek olanları değil köstek olanları, müstekbirlerle değil mustazaflarla saf tutanları tercih edeceğiz. Bizimle aynı ufka, aynı geleceğe bakan, aynı istikamette yol alanlarla yürüyeceğiz” diyen değer Değer son olarak;

“Hepinizi en kalbi duygularımla selamlarken, Şimdiden herkesin Ramazan bayramını kutluyor, katılımızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.” dedi


YORUMLAR

  • 0 Yorum