'Eğitim Ya Da Eğitim' Dergisi Çıktı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan Eğitim ya da Eğitim dergisini Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Adile Sultan Kasrı Öğretmenevinde gerçekleştirilen program ile tanıttı. Akşam Sanat okulunda düzenlenen programda konuşan Selçuk, aslında dergiyi çıkarırken beklentilerinin büyük olmadığını söyledi.

'Eğitim Ya Da Eğitim' Dergisi Çıktı
08 Aralık 2019 - 14:42

Hayatın Bütünlüğünde Renklerden Biri

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu dergi ile hayatın bütünlüğü arasında bir renk oluşturmak istediklerini belirtti. Bir renk ile de boyutlardan bir boyut tamamlamak da derginin amaçlarından biri olarak yer alıyor. Selçuk, dergi ile öğretmenler ile aralarında bunan bağın kılcal damarlara kadar ineceğini belirtti. Böylece eğitimin tüm sahneler ile alakalı olduğunu da gösterdiklerini belirtti.

Eğitim Sadece Sınıfın İçinde Değil
Eğitimin sadece sınıfın içinde bazı kazanımların öğretilmesi olmadığını vurgulayan Bakan Ziya Selçuk,  bazı kazanımların öğretimi bulunmadığını belirtti. Hayat sahnesinin tüm boyutları ile gerekli eğitimin verileceğini belirten Selçuk, kültür ve sanat olmadan insanın olgunluğa erişmeyeceğini de söyledi. çıkarılan bu dergiler bir anlamda insanların birbiri ile olan bağlarını kuvvetlendiriyor. Selçuk, dergi içinde bulunan ya da kelimesi ile bir mesaj vermek istemediklerini belirtti. Bu kelime ile aslında perspektifler ve bakış açılarının da bulunduğunu göstermek istediklerini belirtti. Bir mesele için budur şeklinde keskin bakış açısını bu kelime ile ortadan kaldırmak istediklerini belirtti. Bir mesele için budur, hem de odur gibi bakış açıları getirdiklerini söyledi.

Bu haber 469 defa okunmuştur.

Şişli Eskort