Eğitim ve Öğretim Ödemeleri Bugün Başladı!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın şehit, harp, vazife malulleri ve çocuklarına ödediği eğitim ve öğretim yardımı bugün ödenmeye başladı.

Eğitim ve Öğretim Ödemeleri Bugün Başladı!
08 Ekim 2019 - 10:51

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın şehit, harp, vazife malulleri ve çocuklarına ödediği eğitim ve öğretim yardımından 19 bin 462 kişi yaralanıyor. Toplamda 55 milyon 717 bin 693 TL ödeme yapacak olan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti.

‘’İlköğretim 1-8’inci sınıflar için kişi başı 2 bin 76 lira, lise için kişi başı 3 bin 115 lira ve yüksekokul için de kişi başı 4 bin 153 lira eğitim ve öğretim yardımı yapılacak. Toplamda ilköğretim için 18 milyon, lise için 19 milyon ve yüksekokul için ise 17 milyon ödeme gerçekleştirilecek. Kurumuz tarafından öğrencilik durumları Milli Eğitim Bakanlığı ya da Yükseköğretim Kurulu kayıtlarından tespit edilenlere müracaat şartına gerek olmadan ödeme yapılacak. Öğrenim durumları tespit edilemeyenlerin ise müracaat etmeleri halinde yıl içerisinde ödemeleri yapılacak. Yardımlar, maaşlarını Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası, Halk Bankası, Akbank, Burganbank, Denizbank, Fibabanka, Ing Bank, Garanti Bankası, İş Bankası, Şekerbank, Yapı ve Kredi Bankası, Türk Ekonomi Bankası ve PTT şubelerinden alanlar için aynı şubeye, almayanlar için ise Ziraat Bankalarına gönderilecek. Hak sahipleri T.C. Kimlik Numaraları ile birlikte bankaya müracaat ederek ödemelerini alabilecekler.

Bu haber 368 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum