Eğitim Sisteminde Yeni Dönem

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un liselerde bazı derslere akademisyen hocaların gireceğini söylemesi üzerine bazı liselerde 2019-2020 eğitim-öğretim yılında uygulama başlatıldı.

Eğitim Sisteminde Yeni Dönem
17 Eylül 2019 - 08:30

Ziya Selçuk’un liselerde biyoloji, kimya, tarih, coğrafya, teknik resim gibi derslere akademisyenlerin gireceğini açıklaması üzerine, illerde proje okullar belirlendi ve 2019-2020 eğitim-öğretim yılında akademisyenler liselerde derse girmeye başladı.

Erzurum’da Milli Eğitim Müdürlüğü ve Atatürk Üniversitesi iş birliği sonrasında T.T. Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesinde ilk ders verildi. Lisede verilen coğrafya dersine Doç. Dr. Günay Kaya girdi. Ayrıca Necmettin Erbakan Fen Lisesi biyoloji dersine de Prof. DR. Ökkeş Arıcı girdi. Erzurum Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz yapılan bu örnek derslere katılarak, öğrencilere derslerine girecek olan akademisyen hocalarını tanıttı. Milli Eğitim Bakanlığı ve YÖK iş birliği ile yapılan bu projenin devamlılığının sağlanacağının üzerinde durdu ve şu açıklamaları yaptı: ‘’ Bu proje kapsamında okullarımızda profesörlerimiz ve doçentlerimiz derse girecek. Sayın Bakanımızın da belirttiği gibi ‘Eğitim ben yaptım oldu denilecek bir iş değil, eğitim toplum için bir ödevdir.’ Biz de Erzurum’ da bu iş birliğini ileriye taşıma gayretinde olacağız. Bugün bu iş birliğinin ilk adımını da atmış oluyoruz.’’ dedi.  Ayrıca Kaygusuz yıl sonuna kadar akademisyen hocaların derslere devam edeceğini ve hatta sözlü ve yazılı sınavları da onların yapacağını sözlerine ekledi.

Bu haber 888 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort