Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerinin 2022-2023 eğitim-öğretim yılı 1. dönemi derslerinde öğrendikleri konuları pekiştirmeleri, eğer varsa öğrenme kayıpları ve eksiklerini gidermeleri amacıyla "Dersler Cepte" adlı mobil uygulama geliştirildiğini duyurmuştu.
ÖĞRETMENLER DE ÖĞRENCİLERİ YAKINDAN TAKİP EDEBİLECEK
Dersler Cepte uygulamasının, öğrencilere öğrendikleri konuların tekrarını yapabilme, örnek sorular çözme, video dersleri izleme gibi pek çok farklı özellik sunacağının vurgusu yapıldı. Bunun yanı sıra uygulama, öğrencilerin öğrenme süreçlerini takip edebilmelerine olanak sağlayacak ve öğretmenlerin öğrencilerin öğrenme durumlarını daha yakından takip etmelerine yardımcı olacak.

YÖK Başkanı Özvar: Üniversitelerde yüz yüze eğitim 3 Nisan'da Başlıyor YÖK Başkanı Özvar: Üniversitelerde yüz yüze eğitim 3 Nisan'da Başlıyor

APPLE STORE VE PLAY STORE'DEN İNDİRİLEBİLİR
Uygulamanın ücretsiz olarak kullanıma sunulacağı ve App Store ve Google Play Store gibi mobil uygulama mağazalarından indirilebileceği belirtildi. Öğrencilerin ve velilerin uygulamadan faydalanabileceği gibi, öğretmenlerin de uygulamayı sınıf içinde kullanabilecekleri ifade edildi.