"Eğitim-Sen üyeleri ay sonuna kadar göreve dönecekler"

Terör örgütü ile bağlantıları olduğu gerekçesi ile açığa alınan KESK üyesi öğretmenler ile ilgili bir açıklama yapan Eğitim-Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca, Eğitim-Sen üyelerine haksızlık yapıldığını söyledi.

26 Ekim 2016 - 14:57 - Güncelleme: 26 Ekim 2016 - 16:57

Gaziantep'te açıklama yapan Karaca, hükumetin darbe girişimi sonrasında soruşturma kapsamına aldığı FETÖ sürecinde Eğitim-Sen üyesi öğretmenin ya da Eğitim-Sen üyesi Milli Eğitim Personelinin yer almadığına vurgu yaparken, sonrasında da kendini gizlemek isteyenlerin özel çabaları ile Eğitim-Sen üyelerini sürece çekmeye çalışıldığını belirtti.

KENDİLERİNİ GİZLEMEYE ÇALIŞIYORLAR

Eğitim-Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca, FETÖ soruşturmasında kendini gizlemeye çalışanların, okul müdürlerinin, şube müdürlerinin, milli eğitim müdürlükleri içerisinde yetkililerin Eğitim-Sen’i sürece dahil etme çabaları neticesinde Eğitim-Sen üyelerinin açığa alındığını belirtti. Karaca süreci siyasal olarak lehine çevirmek isteyenlerin özel çaba sarfettiğini belirtti. Karaca, Eğitim-Sen tarafından yapılan sendika grevini, sendika basın açıklamasını, sendika basın toplantısını FETÖ soruşturma sürecinin bir parçası gibi bir algı yaratmaya çalıştıklarını vurguladı.


 
9 BİN 400 EĞİTİM-SEN ÜYESİ AÇIĞA ALINDI

Açığa alınan 11 bin 301 öğretmenin içerisinde 9 bin 400 Eğitim-Sen üyesi olduğunu vurgulayan Kamuran Karaca, Eğitim-Sen olarak yaşanılan bu sürece sessiz kalmadıklarını belirtti. Haksızlıkları kamu oyu, milli eğitim bakanı ve siyasiler ile paylaştıklarını belirten Eğitim-Sen Genel Başkanı bu konuya sessiz kalmayacaklarını da ifade etti.GAZİANTEP’TE 407 EĞİTİM-SEN ÜYESİ AÇIĞA ALINDI

Gaziantep’te sendika üyelerine seslenen Kamuran Karaca, açığa alınan 9 bin 400 Eğitim-Sen üyesinden 407 üyenin de Gaziantep’te olduğunu açıkladı. Karaca, Eğitim-Sen şube başkanının ihraç edildiğini, Eğitim-Sen şube sekreterinin sürgün edildiğini vurguladı.

GÖREVE DÖNECEKLER

Eğitim-Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca sendika olarak verdikleri mücadele sonrasında belli bir noktaya geldiklerini belirtti. Karaca bu ayın sonuna kadar Eğitim-Sen üyelerine yapılan haksızlığın büyük ölçüde ortadan kaldırılacağını belirtirken, ay sonuna kadar açığa alınan  Eğitim-Sen üyelerinin görevlerine dönmüş olacaklarını açıkladı.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğretmenler Günü anketinin sonuçları açıklandı
Öğretmenler Günü anketinin sonuçları açıklandı
Naci Ağbal'dan 20 bin öğretmen ataması açıklaması geldi
Naci Ağbal'dan 20 bin öğretmen ataması açıklaması geldi