Eğitim Sen: "Dini değerleri esas alan müfredat değişmiyor"

Özel bir televizyon kanalında yayınlanan programa telefonla katılan Eğitim Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, yeni eğitim modeli hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Eğitim Sen: "Dini değerleri esas alan müfredat değişmiyor"
17 Mayıs 2019 - 12:45

23 Ekim 2018 tarihinde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından “2023 Eğitim Vizyonu” toplantısında kamuoyuna açıklanan yeni eğitim modeli için ayrıntılar belli olmaya başladı. Bakan Selçuk tarafından yarın ayrıntıları açıklanacak olan eğitim modeli ilk olarak sadece liseler için uygulanacak. 2020-2021 eğitim öğretim yılında başlayacak olan yeni modele göre liselerde kariyer ofisleri kurulması planlanırken, 12. sınıflarda ders saatleri azaltılacak ve “Bilgi Kuramı” zorunlu ders olacak.

“Dini değerleri esas alan müfredatı değiştirmiyor”

MEB tarafından hazırlanan yeni eğitim modeli hakkında Eğitim Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan özel bir televizyon kanalında yayınlanan programa telefonla katılarak değerlendirmelerde bulundu. Eğitim Sen Başkanı Aydoğan'a göre yeni eğitim modeli bir bütünlük şeklinde değil ve de dini değerleri esas alan müfredatı değiştirmiyor. Akademik takvimde derslerin veya ders saatlerinin azaltılması ve bunların hepsinin birlikte değerlendirilmesi gereken süreçler olduğunu vurgulayan Aydoğan, bunların ihtiyaçlar üzerinden belirlenmesi ve öğretmenlerle birlikte çalışmalar yapılması gereken süreçler olduğunu söyledi.

Bu haber 808 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort