Eğitim Sen'den Pedagojik Formasyonun Kaldırılacağı Açıklamasına Tepki!

Eğitim Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan'dan Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran tarafından yapılan pedagojik formasyonun kaldırılacağı açıklamasına tepki geldi.

Eğitim Sen'den Pedagojik Formasyonun Kaldırılacağı Açıklamasına Tepki!
10 Haziran 2019 - 13:50 - Güncelleme: 10 Haziran 2019 - 13:55

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran tarafından pedagojik formasyon hakkında geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaya Eğitim Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan tarafından tepki gösterildi. Aydoğan, öğretmen alımında pedagojik formasyon aranmayacaksa, öğretmen alma kriterine kimin nasıl karar vereceğini sordu.

Sadece alan bilgisinin ve genel kültürün öğretmen olmak için yeterli olamayacağını belirten Aydoğan, bu kararın atama bekleyen öğretmen sayısını azaltma isteğinden ibaret bir adımsa, var olan sorunu çözmek bir yana daha da çözümsüz hale geleceğini ifade etti. Feray Aytekin Aydoğan ayrıca formasyonun kaldırılacağı şeklindeki kararın açıklama biçiminin de duyulan kaygıları arttırdığını söyledi.

Bir Milli Eğitim Bakanlığı bürokratının elinde herhangi bir bilimsel veri olmadan öğretmenleri nasıl sınıflandırabileceğini soran Aydoğan, iktidarın eğitim politikasının uzantısı olarak MEB tarafından sürekli olarak öğretmenler arasında “Başarısızlar, isteksizler, başarılılar” şeklinde bir sınıflandırma yapılması nedeniyle algı oluşturulmaya çalışıldığını sözlerine ekledi.

Bu haber 1241 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum