Eğitim Sen'den 6 Başlıkta Toplu Sözleşme Talepleri

Eğitim Sen tarafından internet sitesinde yapılan paylaşımda, 5. Dönem Toplu Sözleşme için sendikanın taleplerinin karşılanması ve yaşanan sorunlara kalıcı çözümler üretilmesi yönünde çağrı yapıldı.

Eğitim Sen'den 6 Başlıkta Toplu Sözleşme Talepleri
18 Temmuz 2019 - 15:49

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası tarafından yayınlanan duyuruda, 2020-2021 yıllarını kapsayan 5. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinin 1 Ağustos 2019 tarihinde başlayacağı hatırlatıldı. Toplu sözleşme görüşmelerinin 3 milyon kamu emekçisi ve 2 milyon emekli olmak üzere toplamda 5 milyon insanın aileleri ile birlikte 20 milyon kişiyi yakından ilgilendirdiği vurgulanan açıklamada, toplu sözleşmeye taleplerinin karşılanması ve yaşanan sorunlara kalıcı çözümler üretilmesi istendi.

Eğitim Sen tarafından 6 başlıkta dile getirilen talepler arasında ise; “ekonomik ve mali talepler”, “özlük hukuk talepleri”, “demokratik talepler”, “yükseköğretim talepleri”, “kadın emekçiler için talepler”, “eğitim ile ilgili talepler” yer aldı.

Eğitim Sen taleplerinin 2019 yılı toplu sözleşme sürecinde ekonomik kayıplar başta olmak üzere ekonomik sosyal ve özlük haklar konusunda aylar öncesinden ülke çapında sendika tarafından yapılan çalışmalarda işyerlerinden toplanan taleplerin belirlendiği ve bu temelde oluşturulduğu ifade edildi.

Kaynak: Eğitim Sen

Bu haber 936 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort