Eğitim-Sen, Bakan Selçuk'a Taleplerini İletti

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un Eğitim-Sen ziyaretinde gerçekleşen görüşme kapsamında toplu sözleşme talebi ve eğitim alanında yaşanan sorunların kendisine iletildiği öğrenildi.

Eğitim-Sen, Bakan Selçuk'a Taleplerini İletti
06 Ağustos 2019 - 15:10

Eğitim-Sen internet sitesinde yapılan paylaşımda, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un sendikaya ziyarette bulundu ve yapılan görüşmede toplu sözleşme talepleri ile eğitim alanında yaşanan sorunların Milli Eğitim Bakanı'na iletildiği kaydedildi.

Eğitim-Sen Genel Merkezi'nde gerçekleşen görüşme kapsamında ayrıca, KHK ile ihraç edilen sendika üyeleri, eğitimcilerin özlük hakları ve sözleşmeli öğretmenlik konularının gündeme getirildiği bildirildi. KHK ile mağdur edilen öğretmenler ve atamalarda liyakatin olması için Milli Eğitim Bakanlığı'nın sorumluluk alması istendiği ifade edilen açıklamada, MEB'in zorunlu imam hatipleştirme ve meslek liselileştirme politikasından vazgeçmesi gerektiği aktarıldı.


Anadolu liseleri ve akademik liselere yönelik yoğun talebin bir kez daha ortaya çıktığının Bakan Selçuk'a iletildiği belirtilen ve görüşmede sunulan raporda, Anadolu liselerinin ikili eğitime geçişinin çözüm olmayacağı, yeni mağduriyetler yaratmaya devam edeceği, akademik liselerin sayısının ve kontenjanının arttırılması, tercih sayısındaki kısıtlamanın kaldırılması gerektiği gibi hususların yer aldığı kaydedildi.

Son olarak, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nün Milli Eğitim Bakanlığı'nın bağımsız bir kurumu gibi çalıştığı belirtilen raporda, imam hatiplerdeki sosyal bilimler, fen bilgisi ve güzel sanatlar görünümlü uygulamaların zorunlu imam hatipleştirme uygulamalarının devam ettiği ve buna son verilmesinin istendiğinin yer aldığı öğrenildi.

Bu haber 605 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum