Eğitim-Sen: "Açıkça dalga geçilen bir tekliftir"

Eğitim-Sen tarafından yapılan basın açıklamasında, 5. Dönem Toplu Sözleşmesi görüşmelerinde Kamu İşveren Heyeti'nin teklifine yönelik olarak ortak mücadele çağrısı yapıldı.

Eğitim-Sen: "Açıkça dalga geçilen bir tekliftir"
17 Ağustos 2019 - 11:35

Eğitim-Sen yayınladığı basın bildirisi ile Kamu İşveren Heyeti tarafından dün teklif edilen memur zammına tepki göstererek emekçileri ortak mücadeleye çağırdı. Kamu İşveren Heyeti tarafından sunulan teklifin ciddiyetten yoksun olarak nitelendirildiği açıklamada, milyonlarca memur ve memur emeklisi ile dalga geçildiği ifadesi kullanıldı.

Eğitim-Sen basın bildirisinde ayrıca, teklif kapsamında ayrıca sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi, seçimlerde söz verilen 3600 ek gösterge sözünün yerine getirilmesi, gelir vergisi ve ek gösterge adaletsizliğine son verilmesi, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, maaşların insanca yaşamaya yetecek bir seviyeye çekilmesi gibi temel taleplerin görmezden gelindiği vurgulandı.

Basın bildirisinin sonuç bölümünde ise; sendikalı ve sendikasız tüm kamu emekçilerine birlikte mücadele etmek ve yeni bir satış sözleşmesine izin vermemek için seslerini yükseltmek için çağrıda bulunuldu.

Bu haber 665 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum