Eğitim İş bazı şubelerinde yaşanan üye patlaması ile Türkiye genelinde üye sayısını önemli oranda artırdı. Kocaeli'de 3 ilçede yetkiyi alan Eğitim İş, Antalya'nın Serik ilçesinde de üye sayısını önemli oranda artırarak adeta bir rekora imza attı. Eğitim İş Serik İlçe Temsilcisi Şafak Erdoğan, 2022 yılında 156 üyesi olan sendikanın 2023 yılında üye sayısını 186 üye daha artırarak 342’ye yükselttiğini bildirdi.

Eğitim İş Sendikası Serik Temsilcisi Şafak Erdoğan 18 Mayıs 2023 tarihinde imzalanan eğitim sendikalarının mutabakat zaptı ile ilgili olarak, Eğitim İş'in Serik’te üye sayısını yaklaşık yüzde 120 artırarak 2 katından fazlaya çıkardığiniı ifade etti.

Ali Yalçın'dan Yusuf Tekin'e 6 maddelik çözüm talebi Ali Yalçın'dan Yusuf Tekin'e 6 maddelik çözüm talebi

Eğitim İş Temsilcisi Erdoğan'ın açıklaması şöyle:

“Eğitim Çalışanları Eğitim İş’te Birleşiyor”

“Serik İlçesinde Eğitim ve Bilim kolunda çalışan memurlara ait Sendikalar Mutabakat Metni 18 Mayıs Perşembe günü imzalanmıştır. Sendikamız Eğitim İş son bir yıl içerisinde % 119,2 büyüyerek üye sayını 2 katından fazlasına çıkarmıştır. Serik’te 3. Büyük Sendika olarak önümüzdeki yıllarda yetkili sendika olma ümidimiz çoğalmıştır. Bu süreçte yoksulluk sınırından, açlık sınırına sürüklenen eğitim çalışanları Eğitim İş Sendikamızın altında birleşmiştir, birleşmeye de devam edecektir.

Sendikamıza üye olarak bize güç veren arkadaşlarımıza, okul temsilcisi ve gönüllü arkadaşlarımıza, Serik Yönetim Kuruluna ve Antalya Şube Yönetimimize katkı ve desteklerinden dolayı sonsuz teşekkürler ediyoruz.”

Erdoğan: “Eğitim Çalışanlarının Alım Gücü Azalmıştır”

“Milli bayramlarda Atatürk’ün adını anmada imtina eden sarı sendika maalesef emek ve hak savunuculuğunda da gerekeni yapamamış, yapamamıştır. Tüm kamu çalışanlarının olduğu gibi eğitim çalışanlarının alım gücü hissedilir bir şekilde azalmıştır. Uygulanan seçim ekonomisinden bile pay alamayan tek kesim kamu çalışanlarıdır. Okullarda kamu işçisi statüsünde çalışan arkadaşlarımızın; öğretmen ve idarecilerden daha fazla ücret alması bunun delilidir. Bu da hükümetimizin eğitime ve eğitim çalışanlarına verdiği daha doğrusu vermediği önemi göstermektedir.