Eğitim-İş'e Kayyum Atandı

Pek çok öğretmen ve akademisyenin üye olduğu Eğitim-İş Sendikası İstanbul 4 No şubesine kayyum atandı. Eğitim ve Bilişim iş görenler Sendikasında Galatasaray Lisesinin de aralarında bulunduğu seçkin okulda görev yapanların üyeliği bulunuyor. Pek çok akademisyen ve seçkin üyenin bulunduğu sendikada yeni yönetim organlarının seçildiği seçimde bir dizi usulsüzlük yapıldığı iddia edildi.

Eğitim-İş'e Kayyum Atandı
06 Aralık 2019 - 14:01

Seçilecek Delegeler Başkan Tarafından Belirlendi
Sendika üyelerinden Hüsamettin Balta ve Semra Şahinduran sendikaya kayyum atanması talebinde bulundu. Dava dilekçesinde Av. Zafer Tunca imzası bulunuyor. Dava dilekçesinde delege seçimleri konusunda üyelerin haberdar edilmediği yer alıyor. Delegelerin bazıları şube başkanı Zekeriya Çakmak tarafından doğrudan seçildi. Şubede seçme ve seçilme hakkına engel olunduğu da dilekçe de yer alıyor. Pek çok üyenin seçimlerde oy kullanmadığı da dilekçede yer verilen konular arasında bulunuyor.


3 Kişilik Kayyum Heyeti Atandı

Zekeriya Çakmak ise kendi adına bir takım savunmalarda bulundu. Zekeriya Çakmak adına yapılan savunmalarda 309 kişilik delege listesinin belirli yere asıldığı bildirildi. Davacıların iddialarını ispat etmeleri gerektiği vurgulandı. İleri sürdükleri iddialar ile ilgili davacıların somut delil ortaya koymadıklarını da belirtti. Davacıların seçim sürecinden haberdar edildikleri bildirildi. Seçimlerin ise tüm seçim sürecinde ilçe seçim kurulu tarafından denetlendiği bildirildi. Davaya bakan İstanbul 9. İş Mahkemesi delege seçiminin iptaline karar verdi. Ayrıca Eğitim-İş 4. Şubesine 3 kişilik kayyum heyeti atandı.

Bu haber 822 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort