Eğitim İçin 176 Milyar Bütçe

TBMM başkanı Mustafa Şentop Bursa’da bir okulun açılışına katıldı. Açılış sırasında konuşma yapan Başkan, eğitim için 176 milyar lira ayrıldığını belirtti.

Eğitim İçin 176 Milyar Bütçe
08 Aralık 2019 - 15:22

Bütçenin Yüzde 16’lık Kısmı Eğitime Ayrıldı
Bahçeşehir Kolejinin Orhangazi Kampüsü açılışına katılan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, gelecek nesillerin huzur içinde öğrenim görecekleri bir yuvanın daha açıldığını söyledi. Şentop, açılış esnasında yaptığı konuşmada eğitim için ayrılan bütçeye de değindi. Eğitimi milli davamız olarak gören Başkan, eğitimsiz bir toplumun güçlenmesinin ve gelişip güzelleşmesinin mümkün olmadığını söyledi. Şentop, ülkemizde insanların eğitim ile gelişeceğine inandıklarını belirtti. Eğitim bütçesinin 2003 yılından bu yana ilk sıraya çıkarttıklarını belirten Şentop, önümüzdeki yıl bütçesinden eğitim için 176 milyar ayrıldığını da belirtti. Bu rakam toplam bütçenin yüzde 16’sına tekabül ediyor.


Hayırsever Vatandaşlara Teşekkür Etti

Başkan Şentop, yaptığı konuşma sırasında en büyük destekçilerinin hayırsever vatandaşlar ve özel okul açan kardeşleri olduğunu söyledi. Ülkede 666 bin okul bulunduğunu söyleyen Şentop, bu okulların 13 binin özel okul olduğunu söyledi. Ülkemizde öğrenim gören toplam öğrenci sayısı 13 milyondan fazla sayıda bulunuyor. Bu öğrencilerin 1 milyon 144 bini özel okullarda öğrenim görüyor. Uzun yıllar üniversitede hocalık yaptığını bildiren Başkan Şentop, bu nedenle her okul açılışı törenlerinde heyecanlandığını dile getirdi. Türkiye’ nin büyük hedefleri olan bir ülke olduğunu belirten TBMM Başkanı, bulunduğumuz yerden memnun olmadıklarını da sözlerine ekledi.

Bu haber 441 defa okunmuştur.

Şişli Eskort