Eğitim güvenliği için komisyon mu kuruluyor ?

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Eğitim Ortamlarının Güvenliği İçin Komisyon Kurulması konulu 70182848-951.99-E.9496381 sayılı 20 Haziran 2017 tarihli resmi yazı yayınlandı. İşte o yazı..

29 Haziran 2017 - 12:01

DAĞITIM YERLERİNE 652 Sayılı Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat Ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname İl Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararname. b) 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Öğrencilerimiz eğitim öğretimlerini sürdürürken, okullarımızda çeşitli kazalar sonucunda yararlandıkları bakanlığımıza intikal eden davalardan anlaşılmaktadır. Bu kapsamda okullarımızda güvenli eğitim öğretim ortamlarının oluşturulması büyük önem arz etmektedir.

2017-2018 eğitim öğretim dönemi açılıncaya kadar mesleki ve teknik okul/kurum müdürlüklerine ait bina, bahçe, atölye, pansiyon, salon ve eklentileri gibi eğitim ortamlarında yer alan; spor araç-gereç ve ekipmanlarının tehlike teşkil eden kısımlarının güvenli hale getirilmesi amacıyla bakım, onarım, tamir ve düzenlemelere ait çalışmaların yapılması gerekmektedir. Çalışmalar her okulun kendi bünyesinde kurulacağı bir müdür yardımcısının başkanlığında birisi beden eğitimi öğretmenden oluşan üç kişilik komisyon tarafından yapılacaktır. Komisyon çalışmalarının tutanak altına alınarak okul ve kurum müdürlüklerinde istenildiğinde gönderilmek üzere muhafaza edilmesi hususunda; Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Şennur ÇETİN Bakan a. Genel Müdür V. Dağıtım: B Planı 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muğla'da deprem
Muğla'da deprem
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası