Eğitim-Bir-Sen Üye Sayısı Geçtiğimiz Yıla Göre Arttı

Eğitim-Bir-Sen İstanbul 5 No’lu Şubenin düzenlediği iftar programına katılan Genel Başkan Ali Yalçın, 15 Mayıs 2019 itibariyle üye sayısının 433 bin olduğunu söyledi.

Eğitim-Bir-Sen Üye Sayısı Geçtiğimiz Yıla Göre Arttı
25 Mayıs 2019 - 16:08 - Güncelleme: 25 Mayıs 2019 - 16:11

İstanbul'da Eğitim-Bir-Sen 5 No’lu Şube tarafından düzenlenen iftar programına katılan Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 15 Mayıs 2019 tarihi itibariyle tamamlanan mutabakatlarla eğitimde örgütlü üye sayısının 433 bine ulaştığını söyledi. İşçi sendikaları da dâhil olmak üzere Türkiye'nin en büyük sendikası olarak Eğitim-Bir-Sen’in 27 yıldır yoluna devam ettiğini aktaran Yalçın, bu yolculuğu bugünlere kadar taşıdıklarını ve bugünden sonra da aynı kararlılıkla taşımaya devam edeceklerini söyledi.

Eğitim-Bir-Sen kurulduğu günden bugüne ilkelerinden hiçbir zaman ödün vermeden, sicil oluşturacak hiçbir leke bırakmadan alınlarının akıyla erdemli bir sendikal yolculuğu bugüne kadar taşıdıklarını ifade eden Yalçın, bugünden sonra da aynı kararlılıkla taşımaya devam edeceklerini söyledi. 27 yıllık süre içerisinde hiçbir zaman millet ile kavga etmediklerine işaret eden Yalçın, hep milletle yan yana ve milli iradenin yanında durduklarını vurguladı.

Ali Yalçın konuşmasının sonunda Eğitim-Bir-Sen'i Türkiye'nin en büyük emek örgütüne dönüştürdüğünü söylediği üyelerine ve teşkilatına teşekkür etti. Diğer yandan, 2018 yılı verilerine göre memur sendikaları arasında Eğitim-Bir-Sen 426.645 ve Türk Eğitim-Sen’in ise 201.475 üyesi bulunuyor.

Kaynak: Eğitim-Bir-Sen

Bu haber 805 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum