Eğitim Bir Sen Teşkilatı Fena Karıştı

Kocaeli'de Eğitim Bir Sen Teşkilatında İlçe Müdürü Olan Eski Yöneticiler Eğitim bir Sen İl Yönetimine Savaş açtı. Toplantılara katılmama kararı alan okul müdürü olan yeni teşkilat yöneticil

21 Mart 2016 - 07:33

Kocaeli'de Eğitim Bir Sen Teşkilatında İlçe Müdürü Olan Eski Yöneticiler Eğitim bir Sen İl Yönetimine Savaş açtı. Toplantılara katılmama kararı alan okul müdürü olan yeni teşkilat yöneticileri İlçe Müdürü olan eski yöneticilerden ceza alınca istifalar geldi. Kocaeli Teşkilatı birbirine girdi.
Kocaeli'de Eğitim Bir Sen Teşkilatında İlçe Müdürü Olan Eski Yöneticiler Eğitim bir Sen İl Yönetimine Savaş açtı. Toplantılara katılmama kararı alan okul müdürü olan teşkilat yöneticileri İlçe Müdürü olan eski yöneticilerden ceza alınca istifalar geldi. Kocaeli Teşkilatı birbirine girdi.

Eğitim Bir Senin Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ramazan ÇAKIRCI'ın bir süredir teşkilatlarda yaşanan huzursuzluklar konusunda ise ağzını bıçak açmıyor.

Kocaeli teşkilatında seçimleri kaybeden liste ile kazanan liste arasındaki bu didişme konusunda ne yapacağı ise merak ediliyor. 
Mavi KOCAELİ Gazetesinden Galip ATAMAN'ın haberine göre yaşananlar çok çarpıcı.

tacizci öğretmenin o vakıfla ilgili olduğu ortaya çıktı TIKLAYINIZ

İşte o haber;

Arayan okurlar, eğitimciler, dostlar “Galip hocam, şaka yapmıyorsunuz değil mi? Halil İbrahim Keleşoğlu gerçekten istifa etti mi? Doğruysa neden istifa etmiş olabilir ki?” diyerek hayretlerini ve meraklarını gidermeye çalışıyordu. 

Haber doğruydu. Uzun yıllar Eğitim-Bir-Sen Başkanlığı ve Memur Sen sözcülüğü yapan Halil İbrahim Keleşoğlu, istifa dilekçesini İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne verdi

Muammer Dereli Fen Lisesi öğretmenleri, çalışanları ve öğrencileriyle vedalaşarak, helalleşerek o çok istediği müdürlükten ayrıldı. 
Şimdi herkes, “Halil İbrahim Keleşoğlu bundan sonra ne yapacak?”sorusundan çok “Halil İbrahim Keleşoğlu, Muammer Dereli Fen Lisesi Müdürlüğünden neden istifa etti?” sorusunun cevabını merak ediyor. 

Sahi, Keleşoğlu o çok istediği, eğitimcilerin çok istediği ama atanamadığı, Kocaeli’nin en popüler lisesinin müdürlüğünden neden istifa etti?
Çok konuşan, hazır cevap, konuda ahkam kesen, başörtüsü eylemlerini şova döndüren, derslere kravatsız, yaka bağır açık, kot pantolonla girme eylemlerini başlatan Keleşoğlu’dan “tık” yok, ortalıkta görünmüyor. 

Nasıl görünsün ki? Uzun yıllar başkanlığını yaptığı Eğitim-Bir-Sen yöneticileri yalnız bırakmış.

Ak Parti’den milletvekili aday adaylığını açıklarken, “Değerli arkadaşlar, başkanımız, liderimiz Halil İbrahim Keleşoğlu’nun adaylık başvurusunda desteğimizi çoluk çocuk yanında olup destek ve güç verelim. Bugün de biz ona vefa günümüz olsun” diyen ve gölge gibi takip eden ilçe milli eğitim müdürleri de saf değiştirmiş, desteklerini çekmiş. 

Keleşoğlu, milletvekili aday adayı olduğu günlerde “Kafama koydum. Ankara’ya gideceğim. Bu işten dönüş yok” demişti.
Milletvekili olamadı, Ankara’ya gidemedi, üstüne üstlük müdürlüğü de bırakmak zorunda kaldı. 

Ya yıllardır verilen desteğin, gösterilen ilginin sona erdiğini görüp inzivaya çekilmiştir ya yeni planlar peşindedir ya da umreye gitmiştir.
Keleşoğlu fazla suskun kalamaz, ortalıkta dolaşmadan duramaz. Yakında kendisi ortaya, istifasının da kokusu çıkar. 

Gelelim o çok konuşulan, yorumlar yapılan “Halil İbrahim Keleşoğlu neden istifa etti?”  ya da“Halil İbrahim Keleşoğlu istifa etmek zorunda mı kaldı?” sorularının cevabına.

Adına ister kompleks, ister kapris, ister hazımsızlık, ister alınganlık, ister eski gücünün kalmaması, ister görevden kaçmak deyin, ne derseniz deyin, Keleşoğlu istifa etti. Geç bile kaldı. 

Eğitim Bir Sen başkanlığı ve Memur Sen sözcülüğünü bırakmak zorunda kalan Keleşoğlu, belli ki istifa etmeyi kafasına 1 Kasım’da milletvekili yapılmayınca koymuş.

Ömer Akmanşen’in 15 Eylül 2015 tarihinde İzmit ilçe milli eğitim müdürlüğü koltuğuna oturmasıyla eski gücünün kalmadığını görünce kararını vermiş. 
Ömer hocadan, “Başkanlığımda yapılacak toplantılara okul müdürlerinin katılmasını istiyorum” uyarı yazısını almasının ardından uygulamaya koymuş.
İlçe milli eğitim müdürü Akmanşen’in toplantılarına katılmayan Muammer Dereli Fen Lisesi Müdürü Halil İbrahim Keleşoğlu, kendisine gönderilen “sarı zarftan” rahatsız olmuş. 

Bir dönem her sözü dinlenen, istekleri “emriniz olur” denerek yerine getirilen, okullara atanan müdürlerde etkili olan Keleşoğlu, yıprandığını, dinlenmediğini görünce “Bu oyunda ben yokum”demiş, demek zorunda kalmış. 

İşin ciddi olduğunu, hakkında açılacak soruşturmalarla ceza almak zorunda kalacağını anlayınca“Onlar göndermeden ben ayrılayım” demiş.
Halil İbrahim Keleşoğlu, kim bilir belki de müdür Akmanşen’in kendisini arayıp istifasını geri almasını isteyeceğini düşünerek “blöf” de yapmıştır. 
Ya da Eğitim Bir Sen Başkanı Şahin Yaşlık’ın ağız ucuzla lütfen “istifanı geri al” demek yerine ısrarcı olmasını, müdür Akmanşen’e baskı yapmasını beklemiştir.

Düşündüklerinin, beklentilerinin hiç birinin gerçekleşmediğini görüp yalnız kalınca “müdürlüğe veda”etmenin en doğru yol olduğunu düşünmüştür. 
İzmit ilçe milli eğitim müdürlüğünün gereğini yapması, istifa dilekçesini işleme koyarak il milli eğitim müdürlüğüne göndermesiyle “Keleşoğlu” dönemi kapanmış oluyor.

Bugünlerde Keleşoğlu’nun tayini isteği doğrultusunda bir okula Din Kültür ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak yapılacak. 
Hayırlı uğurlu olsun. Keleşoğlu’na öğretmenlikte başarılar diliyorum.

İzmit ilçe milli eğitim müdürü Ömer Akmanşen, Keleşoğlu’na gönderdiği aynı “sarı zarfı” Gazi Anadolu Lisesi müdürü Zeki Koyun, Şehit Özcan Kan Fen Lisesi müdürü Ali Paşa Naipoğülu, Yavuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Adem Şahinkaya’ya da gönderdi. 

Ali Paşa Naipoğlu, okulda önemli bir toplantıya başkanlık ettiği gerekçesiyle sadece bir toplantıya katılamadığını bildirmiş.

Adem Şahinkaya, müdürler toplantısına raporlu olması nedeniyle bir kere  raporlu olduğu için katılamadığını ilçe milli eğitim müdürlüğüne yazmış. 

Zeki Koyun ise özür dileyerek bundan sonraki toplantılara katılacağını anlatmış.

Ama hiç birisi Halil İbrahim Keleşoğlu gibi alınganlık göstermemiş, kapris yapmamış, istifa etmemiş.... 
Kaynak:Belirtiyorum.com-kamudanhaber.com

Kaymakam yapıyorsa öğretmen neden yapmasın TIKLA OKU

Öğretmenim öğrenciye sakın dokunma TIKLA OKU

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ByLock mağduruna güzel haber
ByLock mağduruna güzel haber
Yavuz Yılmaz'ın eski nişanlısı fotoğraflarını paylaştı
Yavuz Yılmaz'ın eski nişanlısı fotoğraflarını paylaştı