Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Yalçın'dan Açıklama

Eğitim-Bir-Sen Gaziantep Şubesi yeni hizmet binasının açılış töreninde konuşan Genel Başkan Ali Yalçın, hak, emek ve özgürlükler için bedel ödeyen bir sendika olarak mücadeleden asla taviz vermeyeceklerini söyledi.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Yalçın'dan Açıklama
29 Nisan 2019 - 11:36

Eğitimciler Birliği Sendikası Gaziantep Şubesi'nin yeni hizmet binasının açılış törenine katılan Genel Başkan Ali Yalçın, yaptığı konuşmada acil çözüm bekleyen sorunlarının bulunduğunu ifade ederek, 27 yıllık sendika tarihinde önemli kazanımlara imza attıklarının altını çizdi. Eğitim çalışanları, kamu görevlileri ve millet için çalışan bir sendika olduklarını söyleyen Yalçın, hiçbir baskı ve yıldırmayı kabul etmeyeceklerini vurguladı. Ülkesinin ve milletinin yanında olan bir sendika olarak kararlılıklarından taviz vermeyeceklerini ifade eden Yalçın, bedel ödeyerek elde edilen kazanımların heba olmaması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

3600 Ek Gösterge ve Öğretmenlik Meslek Kanunu

Eğitim-Bir-Sen olarak her zaman sözleşmeli istihdama karşı olduklarını belirten Yalçın, kamuda tek istihdam şekli şeklinin kadrolu olması gerektiğini söyledi. 3600 ek gösterge ile ilgili olarak tüm kamu görevlilerini kapsayacak şekilde yeniden düzenleme yapılması gerektiğine dikkat çeken Yalçın, kadro ve derece sınırlamalarının da kaldırılması gerektiğini ifade etti. Başta öğretmenler olmak üzere diğer paydaşların görüş ve önerileri ile olgunlaşan bir Öğretmenlik Meslek Kanunu taleplerinin olduğunu hatırlatan Yalçın, kendilerinin bu konuda üzerlerine düşeni yaptıklarını ve raporlarını hazırlayarak yetkililere ulaştırdıklarını söyledi. Yalçın, 3600 ek gösterge ve Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili düzenlemelerin daha fazla zaman geçirmeden bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti.

“1 Mayıs'ta Şanlıurfa'da olacağız”

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, konuşmasının sonunda kamu görevlilerinin taleplerini ve çözüm bekleyen sorunları haykırmak için 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla Şanlıurfa'da olacaklarını ve 5. Dönem Toplu Sözleşme kapsamında üyelerinin beklentilerini kamuoyuna açıklayacakları bilgisini paylaştı.

Bu haber 803 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort