Eğitim-Bir-Sen Ek Ders Ücretlerinin Ödenmemesine Tepki Gösterdi

Eğitim-Bir-Sen Giresun Şube Başkanı Muhammet Sarı tarafından ek ders ücretlerinin bayramdan önce ödenmemesi nedeniyle tepki gösterildi.

Eğitim-Bir-Sen Ek Ders Ücretlerinin Ödenmemesine Tepki Gösterdi
08 Haziran 2019 - 11:03

Giresun Şube Başkanı Muhammet Sarı tarafından düzenlenen basın toplantısında, Giresun merkez ve bazı ilçelerde ek ders ücretlerinin 31 Mayıs 2019 tarihinde ödenmemesi sebebiyle bazı öğretmenlerin Ramazan Bayramı'nda burukluk yaşadığı belirtildi.

Eğitim-Bir-Sen Giresun Şube binasındaki basın toplantısında Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından öğretmenlere ek ders ücretlerinin 31 Mayıs'a kadar ödenmesi yönünde genelge yayımlandığını belirten Sarı, buna rağmen il merkezi ve bazı ilçelerde ek ders ücreti ödemelerinin yapılmadığını ileri sürdü.

31 Mayıs 2019 tarihinde ödenmeyen ek ders ücretlerinin yaklaşık 10 gün sonra ödenecek olmasının Ramazan Bayramı'nı buruk geçiren öğretmenler için herhangi bir anlamı kalmadığına dikkat çeken Sarı, Eğitim-Bir-Sen olarak yaşanan bu durumun takipçisi olunacağını vurguladı ve yetkilileri göreve çağırdı.

MEB Yazısına Rağmen Ödenmedi

Ayrıca, ek ders ücretleri ile ilgili olarak “Ek Ders Ücretlerinin Ödeneceği Tarih Belli Oldu” başlıklı haberimizde de paylaştığımız üzere, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tüm il ve ilçelere gönderilen yazıda Kamu Personel Harcamaları Yönetim Sistemi'nin kullanıma açıldığı ve 2019 Mayıs ayına ait ek ders puantajlarının acil olarak sisteme girilerek gerekli hesaplamaların yapıldıktan sonra muhasebe birimine iletilmesi ve ek ders ücretlerinin 31 Mayıs 2019 tarihine kadar ödenmesi gerektiği belirtilmişti.

Kaynak: Eğitim-Bir-Sen Giresun Şube internet sitesi

Bu haber 1023 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum