Eğitim Bir-Sen: "Disiplin amirinin takdir hakkı ceza konusu yapılamaz"

Eğitim Bir-Sen tarafından yayınlanan duyuruda, sendika üyesi okul müdürünün öğretmen olarak atanmasına ilişkin açılan davada mahkemenin yürütmenin durdurulmasına karar verdiği belirtildi.

Eğitim Bir-Sen: "Disiplin amirinin takdir hakkı ceza konusu yapılamaz"
07 Ağustos 2019 - 12:35 - Güncelleme: 27 Ekim 2019 - 22:25

Eğitimciler Birliği Sendikası(Eğitim Bir-Sen), resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, Eğitim Bir-Senüyesi bir okul müdürünün öğretmen olarak atanmasına ilişkin dava açıldığını vemahkemenin yürütmenin durdurulmasına hükmettiğini paylaştı.

Söz konusu müdür hakkındakisoruşturma sonucunda aylıktan kesme cezası teklifi getirilen astı hakkındadisiplin amiri sıfatı ile teklif edilen cezayı uygulamadığı gerekçesiyleyöneticilikten alınarak öğretmen olarak atanan okul müdürü hakkında yapılanişleme karşı açılan davada mahkemenin yürütmenin durdurulması kararı verdiğibelirtildi.

Mersin 2. İdare Mahkemesi'ndeaçılan davaya ilişkin olarak mahkeme heyetinin verdiği karar metnini paylaşanEğitim Bir-Sen, bu gelişmeyi üyelerine duyurdu. Mahkemenin verdiği kararailişkin gerekçeleri üyeleri ile paylaşan Eğitim Bir-Sen, yürütmenindurdurulması kararında disiplin amirinin takdir hakkının ceza konusuyapılamayacağına vurgu yaptı.

İlgili mahkeme kararını erişmekiçin tıklayınız...

Bu haber 513 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort