Eğitim-Bir-Sen'den Toplu Sözleşme Öncesi Önemli Kararlar

Eğitim-Bir-Sen 45. Başkanlar Kurulu toplantısı Ankara'da düzenlendi. 5. Dönem Toplu Sözleşme gündemi ile gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını Genel Başkan Ali Yalçın yaptı.

Eğitim-Bir-Sen'den Toplu Sözleşme Öncesi Önemli Kararlar
20 Temmuz 2019 - 13:44

Ankara'da gerçekleştirilen Eğitim-Bir-Sen Milli Eğitim Şubeleri 45. Başkanlar Kurulu toplantısı 5. Dönem Toplu Sözleşme gündemi ile yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Ali Yalçın, genel yetkili sendika olduklarını ve 2011 yılından bugüne pek çok kazanıma imza attıklarını belirtti. Eğitime ilişkin takdire şayan çalışmalar yaptıklarını ifade eden Yalçın, eğitim çalışanlarının onlarca sorununun çözüme kavuşturulmasını sağladıklarını, 5. Dönem Toplu Sözleşme ile yeni kazanımlar elde etmek için çalıştıklarını, teşkilatın liderleri ile bir araya gelerek istişarelerde bulunduklarını, kamu görevlilerine ve eğitim çalışanlarına kazandırmak için ellerinden geleni yapacaklarını aktardı.

Toplu sözleşme görüşmelerinde ele alınacak başlıklara ilişkin değerlendirmeler yapılan toplantıda Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı teşkilat çalışmaları, Hasan Yalçın Yayla ise toplu sözleşme teklifleri kasları taslağı hakkında sunum gerçekleştirdiler. Ayrıca şube başkanları da toplantıda gündem ile ilgili görüş ve önerilerini paylaştılar.

Birçok konunun ele alındığı toplantıda öğretmen atama ve yer değiştirme, sözleşmeli öğretmenlik, yönetici atama, şef ve memur ile hizmetlilerin sorunları hakkında önemli kararlar alındı.

Kaynak: Eğitim-Bir-Sen

Bu haber 1352 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum