Eğiticinin Eğitimi sertifikası nedir?

Eğiticinin Eğitimi, yetenekleri ve bilgisinin elverdiği alanlarda kendisini daha da geliştirerek başarılı bir eğitici olarak yeni fırsatlar kazanmak isteyenler için önemli bir programdır. Peki Eğiticinin Eğitimi nedir? Eğiticinin Eğitimi programının amacı nelerdir? Kimler Eğiticinin Eğitimi sertifikasını almalı?

13 Kasım 2016 - 08:40

Eğiticinin Eğitimi Sertifikası Nedir? Eğiticinin Eğitimi, eğiticilerin öğrencilerine bilgilerin kalıcı olması için nasıl aktarılacağını ve bunun için ‘eğitmenin’ gerekli olan teknikleri nasıl kullanacağını öğreten bir eğitim programıdır.

Eğitimcilerin eğitilmesi için hazırlanmış olan  bu program; eğitimin temel kavramları, ilkeleri ile grup ve bire bir öğretim yöntemlerinin öğretilmesi suretiyle eğitimcilik becerilerinin kazandırılması, yetişkin eğitiminin temel ilkelerinin belirlenmesi ve eğitimcilik niteliklerini geliştirecek iyi bir fırsattır. Alınan eğitim sonrasında eğitimcilerin ufku daha genişler ve onlara yeni kapılar açılır.

EĞİTİCİNİN EĞİTİMİ SERTİFİKASINI NEREDEN ALABİLİRİM?  

Tüm Türkiye'den Uzaktan Eğitim yöntemiyle evinizden çıkmadan Eğiticinin Eğitiminin inceliklerini öğrenebilir, kurs, yol ve yemek masraflarına girmeden sertifika sahibi olabilirsiniz. Bu tip eğitim/sertifika verebilen Yalova Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (YUSEM) kariyerinizde önemli bir etken olacak başvurularınızda kullanabileceğiniz yeterlilikte bir sertifika programı sunuyor.

Eğiticinin Eğitimi Sertifika Programının Amacı Nedir? Katılımcıların, yetişkin eğitimciliği ile ilgili tutumları kazanmaları, eğitimcilik becerilerini etkin ve etkili şekilde kullanarak tüm eğitim süreçlerini yürütebilir hale gelmesini sağlamaktır. Eğitici, eğitmen, eğitim görevlisi olarak görev yapmakta olanlar veya görev almak isteyenler için temel düzeyde hazırlanmış olan Eğitimcinin Eğitimi Programı; eğiticinin kurum çalışanlarına işin daha etkin, daha verimli ve amaca hizmet eder bir şekilde yapılması adına bilgi aktarımında bulunabilmesini sağlamak ve bu yöndeki beceri ve davranışlarını geliştirmek, çevresine model olan ve bu sorumluluğu paylaşan bir birey olmasını sağlamaktır. Özellikle iş sağlığı ve güvenliği alanında tercih edilen bu program yetişkin eğitimi programları uygulamayı düşünen eğiticilere yönelik olarak sunulmaktadır. Eğiticinin Eğitimi Sertifikasını Kimler Almalı ?

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı yaygın eğitim kurumları ile Halk Eğitim Merkezleri (HEM), Mesleki Eğitim Merkezleri (MEM) ve 5580 sayılı kanuna tabi olarak kurulmuş tüm özel eğitim kurumlarında eğitmenlik yapmak isteyenler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş İşyeri Hekimi ve İş Güvenliği uzmanı yetiştiren eğitim kurumlarında (diğer şartları sağlaması ile birlikte) eğitmenlik yapmak isteyenler, Organizasyon içinde bilgi aktarımında bulunan yönetici konumundaki liderler, İnsan Kaynakları Departmanında çalışanlar, Aday eğitim uzmanları, eğitim sorumluları, sürekli sunum yapan takım liderleri ve çalışanları, Eğitim Dairesi Başkanlığı biriminde görev alan kamu çalışanları, Görevleri gereği sunum yapmak zorunda olan tüm çalışanlar, İş yeri hekimliği yapmak isteyen doktorlar, İş güvenliği uzmanlığı eğitimleri vermek isteyenler (İSG Uzmanları), Eğitim kurumlarının eğitici kadrosu (İSG Uzmanları), Eğitici olarak görev yapan veya yapmak isteyenler, İşletmelerde personellere eğitim veren eğitmen, eğitim görevlisi olarak görev yapmakta olanlar veya görev almak isteyenler..kaynak mymemur

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 kanunu onayladı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 kanunu onayladı!
Marmara Üniversitesi'ne operasyon... Polisler odalarda arama yapıyor
Marmara Üniversitesi'ne operasyon... Polisler odalarda arama...