Edirne'de İlinde Öğrencilerin Cep Telefonu Kullanması Yasaklanıyor

Edirne ilimizde Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Araçları Yönergesi uyarınca öğrenciler cep telefonu kullanamayacaklar.

Edirne'de İlinde Öğrencilerin Cep Telefonu Kullanması Yasaklanıyor
26 Ekim 2019 - 13:15

Okul yönetimince velilere gönderilen mesaj da öğrencilerin okulda telefon kullanamayacağı söylendi. Velilere gönderilen mesaj içeriği ise şöyle idi ‘’ Edirne Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün talimatı doğrultusunda öğrencilerin okula cep telefonu getirmeleri uygun görülmemektedir. 28 Ekim Pazartesi gününden itibaren çocuklarınızın okula cep telefonu getirmeleri yasaktır. Çocuğunuzla ilgili iletişimlerde okul ile iletişime geçebilirsiniz ‘’ denildi. Açıklamada velilerin ulaşabileceği numaralara da yer verildi.

Öğrenci velisi Seval Kaba, habercilere yaptığı açıklamada, cep telefonu uygulamasını doğru bulduğunu açıkladı. Öğrencilerin internet ve sosyal medyada fazla vakit geçirdiğini ve gerekli özeni derslerine göstermediğini aktaran Kaba, ‘’Veliler olarak biz yasaklasak da okulda çocuklar bir şekilde cep telefonu kullanıyorlar. Bence de okulda en azından akıllı telefonlar kullanılmamalıdır. Benim çocuğum da maalesef bağımlılık derecesinde kullanıyor’’ dedi.

Bir diğer öğrenci velisi Ayşe Durmaz da uygulamanın doğruluğunu belirterek şunları söyledi: ‘’ Öğrenciler telefon ile oynamaktan kendilerini derse veremiyor ve derslerine çalışmıyorlar’’ dedi. Bu uygulamayı destekleyen öğrenciler de oldu Atatürk Ortaokulu öğrencilerinde Elif Naz Amaş ise cep telefonunun öğrencilerin derse odaklanmasını engellediğini savundu.

Bu haber 534 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort