E- Okul Öğretmen Girişi

E- okul öğretmen girişi e- okul bilgi sistemi üzerinden sağlanıyor. Sistemde giriş izni öğretmenlere ve okul yöneticilerine verilmiştir.

E- Okul Öğretmen Girişi
20 Kasım 2019 - 12:49

2005 Yılından Bu Yana Kullanılıyor
Sistem 2005 yılından bu yana kullanılıyor. Sisteme ilk defa girecek öğretmenler için giriş işlemleri biraz karmaşık gelebiliyor. Fakat basit işlemlerin sıralanması ile sisteme kolay şekilde giriş sağlanıyor. Öncelikle bu sisteme giriş yapmak için eğiticiler idaresi tarafından öğretmenlere şifre ve kullanıcı adı verilmesi gerekiyor. Kullanıcı adı ve giriş şifresi okul idaresinden alınabilir. E-okul sisteminde öğretmen girişi ile yönetim girişi aynı sayfa üzerinden yapılır.

E-Okul Sisteminde Neler Yapılır?
Yönetici girişi ya da öğretmen girişi ile sistemde pek çok işlem yapılıyor. E-okul sisteminden öğretmenler öğrencilerin karne notlarını girebiliyor. Aynı şekilde öğrencilerin dönem sonu notları da bu sayfadan yapılıyor. Kullanıcı adı ve şifre girilerek sisteme giriş yapılır. Buradan öğrenciler için yazılı notu girişi yapılır. Sistem öğretmenler ve yöneticiler için büyük kolaylık sağlıyor. Karne notlarını girmek isteyen öğretmenler de bu sistemden faydalanır. Ara tatil ya da yaz tatili fark etmeden karne notu e-okul sistemine kaydedilir. Mili Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan sistem veliler için de büyük kolaylık sağlıyor. Not bilgileri dışında sistemde devamsızlık bilgileri de yer alır. Nakil işlemleri ya da yerleştirme bilgileri de yine bu sistemde yer alan bilgiler arasında bulunur.


E-Okul sistemine giriş yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu haber 525 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort