erkek protez saçthemeforest temaları

E-okul Öğretmen Girişi ve Yapılan İşlemler

E-okul öğretmen girişi nasıl yapılmaktadır? E-okul sisteminde hangi işlemler yapılabilir?

E-okul Öğretmen Girişi ve Yapılan İşlemler
10 Haziran 2019 - 10:46

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl yayınlanan çalışma takvimi kapsamında okulların tatil tarihleri belli olmaktadır. 2018-2019 eğitim öğretim takvimi kapsamında okullar 14 Haziran 2019 tarihinde kapanacak. Bu tarihte karnelerini alacak öğrenciler için yaz tatili başlamış olacak. Ayrıca öğretmenler de e-okul sistemi üzerinden öğrencilerin not bilgilerini girmektedirler.

E-okul öğretmen girişi bu dönemde yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. MEB tarafından hazırlanan sistemi öğretmenler yanında öğrenciler ve veliler de kullanmaktadır. Sistemde çok farklı uygulamalar söz konusu. E-okul sistemi kapsamında sınav ve proje bilgileri, ders programı, not bilgileri, devamsızlık bilgileri, yerleştirme ve sınav bilgileri, okul duyuruları ve nakil işlemleri gibi çok sayıda bilgi sistem üzerinden kolaylıkla takip edilmektedir. Yönetim sisteminde okul yöneticileri de MEB tarafından istenilen bilgileri sisteme girmekte ve okulları için gerekli işlemleri sistem üzerinde yapabilmektedir.

Hangi İşlemler Yapılmaktadır?

E-okul sistemini kullanan öğretmenler öğretmen girişi uygulaması sayesinde birçok işlemi yapabilmektedir. E-okul sistemi üzerinden Milli Eğitim Bakanlığı sunucularında saklanmak üzere öğrenci kaydı, not girişleri, nakil işlemleri, devamsızlık işlemleri, sınav bilgileri, belge işlemleri, haftalık ders programı girişleri, e-karne, şube yazılı ortalamaları ve merkezi olarak yapılan sınavların başvuru ile tercih işlemleri gibi bilgiler girmektedir. Ayrıca velilerin öğrencilerin durumlarını takip edebilmeleri için oluşturulmuş olan e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde öğrencinin devamsızlıkları, davranış notları, ders programı, sınav tarihleri, okul duyuruları, merkezi sınavların giriş belgeleri ve tercih sonuçları TC kimlik numarası ve okul numarası girilerek öğrenilebilmektedir.

E-okul giriş ekranı içinTIKLAYINIZ...

Bu haber 770 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort