E-Okul sistemi üzerinden not girişlerinin kapanacağı tarih belli oldu. Bu nedenle öğretmenlerin not girişlerini belirlenen tarihe kadar yapmaları gerekiyor. Not girişleri yapılınca velilerde öğrencilerin notlarını e-Okul sistem üzerinden görebilecekler. 2023-2024 eğitim öğretim yılının birinci dönemini son haftasına pazartesi günü girilecek. Öğrencilerin aldığı notlar sistem üzerinden e-Okul a işlenecek ve öğretmenler e-Okul işlemlerini tamamlayacaklar.

Karne tarihinin yaklaşmasıyla birlikte öğrenciler ve veliler e-Okul sisteminin not girişi İşlemlerinin ne zaman kapanacağı da belli oldu. Eğitim öğretim yılı için birinci dönem sona ererken, e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden öğrenci notlarına erişim devam edecek.

Milli eğitim Bakanlığı’nın her yıl yaptığı uygulamaya göre karne not girişleri son haftaya kadar devam ediyor. Öğretmenlerden son haftanın çarşamba gününe kadar not girişini tamamlamaları isteniyor. Bu yılda da karne giriş işlemlerinin 15 ocak ile 17 Ocak tarihleri arasında tamamlanması bekleniyor.

Özellikle karne gününün yaklaştığı şu dönemde öğretmenlerin girişlerinin yoğunluk nedeniyle aksaklık yaşandığı zamanlarda öğrenciler, e-Okul'un kapatıldığını düşünebiliyor. Ancak e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, bakım ve onarım dönemleri dışında kesintisiz olarak hizmet veriyor. Bu durumda öğrencilerin ve velilerin bir süre sonra yeniden giriş yaparak şansını denemesi daha uygun olacaktır.

Okullarda görev yapan öğretmen öğretmenlerin yazılı sınavlarını okuma tarihine bağlı olarak değişen e-Okul not girişi kapanış tarihi, genellikle karnelerin verileceği tarih olan 19 Ocak'tan birkaç gün önce oluyor. Bu dönemde öğrencilerin ve velilerin e-Okul sistemine yoğun ilgisi, girişlerde geçici aksaklıklara neden olabiliyor.

e-Okul VBS Giriş Ekranı ve İşlem Adımları

Müfettişlerden okullara öğretmenlere denetim işte teftişte istenen belgeler Müfettişlerden okullara öğretmenlere denetim işte teftişte istenen belgeler

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş yapmak için şu adımları takip edebilirsiniz:

  1. e-okul.meb.gov.tr adresine giriş yapın.
  2. Açılan sayfadaki bilgi giriş ekranında istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurun.
  3. Sistem, ikinci bölümü açarak öğrencinin kimlik bilgilerini veya eğitim bilgilerini isteyecek.
  4. Nüfusa kayıtlı olduğu il, okuduğu sınıf gibi bilgileri doğru bir şekilde girin.
  5. Öğrencinin fotoğrafını doğru seçtikten sonra sistem kullanıma açılacaktır.

Eğer yukarıdaki adımları doğru bir şekilde takip ederseniz, e-Okul sistemine giriş yaparak öğrencinin not bilgileri, sınav tarihleri, devamsızlık tarihleri, okuduğu kitaplar ve yazılı ortalamaları gibi birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Sistem, öğrenci ve velilere eğitim süreciyle ilgili detaylı bilgiler sunmaktadır.