erkek protez saçthemeforest temaları

e-Kurs Başvurusu

Özel ve resmi örgün eğitim kurumlarının 5, 6, 7, 8, 9, 10,11 ve 12. sınıflarında öğrenime devam eden öğrenciler ve ortaöğretimden mezun öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen e-kursa başvuru yapabiliyor. İşte detaylar…

e-Kurs Başvurusu
20 Eylül 2019 - 08:26 - Güncelleme: 23 Aralık 2019 - 19:35

Binlerce öğretmen ve öğrenci EBS kurs başvuru ekranı ve başvurularhakkında ayrıntılı bilgi edinmek istiyor. Milli Eğitim Bakanlığı’da açmışolduğu bu destekleme ve yetiştirme kursları ile öğrencilerin hayatlarınakatkıda bulunmayı hedefliyor. Öğrenciler kurs başvurusu ekranından istediğidersleri seçebiliyor.

Başvurular, https://odsgm.meb.gov.tr/kurslar ya da https://e-kurs.meb.gov.tradresinden e-Kurs modülünden gerçekleştirilir. Kurs başvurularının zamanındayapılması sorumluluğu da öğretmenlere aittir. Bu kurslarda görev almak isteyenöğretmenler de e-Kurs modülü üzerinden ya da milli eğitim müdürlüklerine şahsenbaşvuru yapabilirler. Kurslarda görev alacak öğretmenler veli ve öğrencitercihleri dikkate alınarak seçilir. Başka okullarda çalışan öğretmenlerdenitelikleri taşımaları kaydı ile görevlendirilebilir.

Kadrolu ya da sözleşmeli öğretmenler, kurs merkezitarafından belirlenmiş olan derslerden Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 9 no’lukararı gereğince; atama branşları ile okutabilecekleri diğer derslerden de kursbaşvurusunda bulunabilirler. İş başvurusu sürecince kadrolarının ve MEBBİS’tegörevlendirme kayıtlarının bulunduğu ilçe sınırlarında bulunan kurumlardanbirisini tercih edebilirler. Tercihleri dışında görev almak isteyen öğretmenlere-Kurs Modülü üzerinden ilçelerinde öğretmen ihtiyacı bulunan başka bir kursmerkezinde görev alma talebinde bulunabilir.

Kurslarda görev almak isteyen ücretli öğretmenler ise,aday öğretmen olarak atama şartlarını taşımaları halinde, okutabilecekleri derslerden e-Kurs modülü üzerinden başvuruda bulunabilirler.

Bu haber 1729 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort