E- Denklik Modülü Cepte

  Milli Eğitim Bakanlığı denklik işlemlerinin cep telefonu ile yapılabilmesi adına e- denklik modülünü uygulamaya koydu.

E- Denklik Modülü Cepte
13 Ocak 2020 - 15:42 - Güncelleme: 13 Ocak 2020 - 15:50


  Milli Eğitim Bakanlığı denklik işlemlerinin cep telefonu ile yapılabilmesi adına e- denklik modülünü uygulamaya koydu.
 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından son dönemlerde yabancı öğrenci sayısında ciddi artış oluştuğu bildirildi. Özellikle Suriyeli öğrencilerin artışından sonra denklik taleplerinin de arttığını belirten Bakanlık, yeni sistemler geliştiriyor. Bakanlık tarafından bu amaç ile uygulamaya koyulan e- denklik sistemi pek çok şehir ve ülkede kullanılıyor. Bakanlık e- denklik modülü içeren uygulamanın Ankara İstanbul ve Bursa gibi şehirlerin yanı sıra yurtdışında Berlin, Bakü ve Kosova’da da kullanıldığını belirtti.
  Uygulama ile beraber 81 ilde ve 86 ilçede merkezi çalışanlar için – denklik modülü eğitimi verilecek. Sistem, 250 binin üzerinde büyükşehirlere bağlı olan 86 ilçe ve yurtdışında bulunan 43 eğitim müşavirlikleri ile uygulanacak. Eğitimde e- denklik MEB için gerekli eğitimlerin hepsi verilecek.
Denklik İşlemleri Hızlanacak
  Bakanlık tarafından uygulamaya koyula sistem ile denklik işlemleri hız kazanacak. Bakanlığın resmi internet üzerinden gerçekleştirilen e- denklik sorgulama ile beraber işlemler kısa sürede sonlanacak. Online başvuru, bölümü ile işlem basamakları takip edilecek. Denklik başvurusunda bulunanlar kendi seçtikleri merkezler ve tarihlerde sisteme girerek işlem gerçekleştirebilecek. Başvuranlar, istedikleri saat için de seçim yapabilecek. Denklik başvurusu işlemleri yanı sıra denklik takipleri de sistem üzerinden gerçekleşecek. Böylece e- denklik ile gerçekleştirilecek işlemler son derece kısa sürede tamamlanmış olacak.
 
 

Bu haber 515 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort