DYK Yaz kursları öğretmen başvuruları başladı

MEB tarafından yayımlanan yaz dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kursları takvimine göre öğretmen başvuruları bugün 12 Haziran 2017 tarihi itibariyle başladı.

12 Haziran 2017 - 10:07

EBA Kurs üzerinden henüz başvuru sayfasına giriş yapılamamaktadır ancak Bakanlık, paylaştığı takvime göre gün içerisinde DYKyaz dönemi kurslarında görev almak isteyen öğretmenler için başvuru sayfasını açacaktır.

MEB’in açıkladığı takvime göre 12-18 Haziran 2017 tarihleri arasında öğretmen başvuruları alınacak olup 19-25 Haziran 2017 tarihleri arasında da öğrenci başvurularının alınmasıyla süreçte sona gelinecek.

Sınıf oluşturma işlemlerinin de tamamlanmasıyla birlikte 3 Temmuz 2017 tarihi itibariyle DYK yaz kursları başlamış olacak. 27 Ağustos 2017 tarihiyle birlikte de yaz kursları sona erecek bu defa 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı birinci dönem DYK kursları için süreç başlayacak.

 Yaz kurslarına alınacak olan öğrencilerle ilgili MEB tarafından Kurs modülünde yapılan duyuru şöyledir:

YAZ KURSLARINDA ÖĞRENCİLERİMİZ  (HENÜZ E-OKULDAN SINIF ATLATILMASI YAPILMADIĞI İÇİN)  2016-2017 ÖĞRETİM YILINDAKİ SINIF SEVİYESİNE GÖRE SINIFLARA ATANACAK. ANCAK DERS MÜFREDATI VE HAFTALIK DERS SAATLERİ BİR ÜST SINIFA GÖRE YAPILACAKTIR.(BİR ÜST SINIFTAKİ FARKLI DERSLER DERS HAVUZUNA EKLENMİŞTİR.)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme ritüeli
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme...
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi