Dünyayı gezen öğretmen çift maceralarını anlatıyor

İstanbul'da öğretmenlik yapan çift dünyayı geziyor. 7 Yıllık öğretmen Demet'in hikayesini kendi ağzından dinleyelim..

20 Temmuz 2017 - 13:53 - Güncelleme: 20 Temmuz 2017 - 23:28

Adim Demet esim İsmail'lebirlikte İstanbul Ataşehir'de bir lisede öğretmeniz. 7 yıldır öğretmen olarak calisiyorum. Esimle birlikte en büyük tutkumuz dunyayı gezerek kendimizce yeni yerler kesfetmek, yeni kültürler yeni insanlar tanimak. 

Bu tutku icimde her zaman vardı. Çocukluğumda cografya ve tarih derslerine meraklıydım ve o ülkelerin yasamlarını neler yediklerini nasil yaşadıklarını bizden farklılıklarını anlamak için gezdigimi hayal ediyordum. Eşimle tanıştığımızda o dünyayı gezme ve anlama uzerine bu tutkusundan bahsedince sevinçten deliye dönmüştüm.Benim gibi biriydi.
Öğretmenler odasında bize hep aynı soruyu soruyorlar. Krediniz var ve öğretmen maasları belli. Nasil bu kadar cok ülke geziyorsunuz ve bu kadar  uzun süre kalabiliyorsunuz. Çünkü biz neredeyse tüm tatillerimizi yurtiçi ve özellikle yurtdışında geçiriyoruz.Viyana,Prag, Krakow, Varşova, Gdans, Bratislava, Cesky Krumlov, Roma, Floransa, Siena, Pisa, Bologna,Venedik, Milano, Verona, Portofino ve buralara yakın baska sehirleri gezdik. 

Simdi gelelim ogretmen maasi ve üstüne konut kredisi varken bu kadar uzun geziler nasil yaptığımızın cevabına.
Oncelikle öğretmenler arasinda gün yapiyoruz ve eşim ben ayrı ayrı giriyoruz. Bu para bizim gezi pazamız oluyor. 5 6 ay onceden biletlerimizi aliyoruz boylece ucak biletleri cok uyguna geliyor. Kalacagimiz yerlerde onceden ev kiraliyoruz. Bunu yapan internet adresleri var ve genelde merkezde cok iyi döşenmiş yerlerde cok uyguna kalabiliyoruz. 
Esimin de benim de dusuncemiz ayni birgun yaslandigimizda ki o kadar yasarsak gecmise bakip keske demek yerine iyi ki demeliyiz. Simdiden anlatacak bir sürü hikayemiz bir sürü anımız oluştu. Onlarca farklı dilden insanla tanıştık ve herbiri bize yeni şeyler öğretti. Cok okuyan bir ciftten cok okuyan ve cok gezen bir çiftr evrildik sanırım.
@gezenti.ogretmen instagram sayfasi. Facebook gezenti öğretmenler 
bizleri bu hesaptan takip edip sorularinizi sorabilirsiniz..

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Demet İsmail
  4 ay önce
  Bizi takip etmek isterseniz instagram sayfamız gezenti.ogretmen_ facebook sayfamız Gezenti Öğretmenler.. takip edip istediğiniz soruları sorabilirsiniz. Yardımcı olmayı çok isteriz.
 • Demet ismail
  4 ay önce
  @gezenti.ogretmen instagram sayfasi. Facebook gezenti öğretmenler Bu haberde gecen bizleri bu hesaptan takip edip sorularinizi sorabilirsiniz..
 • Semih
  4 ay önce
  Ne güzel hocam. Tecrübelerinizi paylaşmanızı isterim....
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğretmenlere 3 yeni sınav görevi TIKLA BAŞVUR
Öğretmenlere 3 yeni sınav görevi TIKLA BAŞVUR
Liseye sınavla girişte başarı puanı yok
Liseye sınavla girişte başarı puanı yok