Dünyanın En Genç Üniversite Mezunu

Belçika’nın Oostende kentinde doğan Laurent Simons sadece 9 yaşında üniversite mezunu oldu. Bu yaş ile Laurent, dünyanın en genç üniversite mezunu olma unvanını da eline aldı. Eindhoven Teknik Üniversitesi Elektrik bölümünde öğrenim gören Laurent, liseyi kabaca 1 yılda bitirdi. Daha sonraki yıllarda ise ailesi ile Hollanda’ya taşındı. Burada üniversite eğitimine başladı.

Dünyanın En Genç Üniversite Mezunu
26 Kasım 2019 - 14:32

Dahi Çocuk Unvanını Aldı

3 yıl boyunca devam eden lisans programı Laurent’ın üstün zekası ile 9 ayda tamamlandı. Dahi çocuk, tüm öğrenimlerini üstün başarı ile tamamladı. Babası konu ile ilgili yaptığı yorumlarda Laurent’ın annesinin hamileliğinde yanlış giden bir şey olmalı diye düşündüğünü belirtti. Laurent, 6 yaşında lise öğrenimine başladı.

IQ Düzeyi 145
Yapılan ölçümlerde IQ düzeyi 145 çıkan Laurent, Mart ayında lisans öğrenimine başladı. Elektrik mühendisliği eğitimi alan dahi çocuk, lisans derecesinde son projesini tamamlamak üzere bulunuyor. Bu proje tamamlandığında ise üniversiteden mezun olmuş olacak. Hali hazırda dünyanın en genç üniversite mezunu unvanını elinde bulunduran kişi 10 yıl 4 aylıkken üniversiteyi bitirdi. 1994 yılında mezun olan bu kişi ABD University Of Alabama’dan mezun oldu. Gelecek ay Laurent, Eindhoven Teknik Üniversitesi Elektrik bölümünden mezun olacak. Bu mezuniyet ile Laurent, dünyanın en genç üniversite mezunu olma unvanını da almış olacak. Üstelik Laurent, mühendislik gibi zor bir bölümden mezun olacak.

Bu haber 950 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort