Dünya Şampiyonu Öğretmene Muhteşem Karşılama

Artistik Jimnastik Dünya Şampiyonası’nda halka aletinde altın madalya lan ve dünya şampiyonu olan ilk Türk sporcu olan Beden Eğitimi Öğretmeni İbrahim Çolak ve diğer milli sporculara İzmir Milli Eğitim Ailesi muhteşem bir karşılama hazırladı.

Dünya Şampiyonu Öğretmene Muhteşem Karşılama
20 Ekim 2019 - 12:35 - Güncelleme: 22 Ekim 2019 - 13:47

Almanya’nın Stuttgart şehrinde yapılan şampiyonada halka aleti finalinde 14.933’lük derecesi ile şampiyon olan ve jimnastikte büyüklerde altın madalya kazanan ilk Türk sporcu unvanı ile tarihe geçen İbrahim Çolak, şampiyonada dünya ikincisi olan Ahmet Önder ve olimpiyat kotası alan Nazlı Savranbaşı ile Ferhat Arıcan İzmir’e geldi.

İzmir Aliağa Helvacı Ortaokulu’nda beden eğitimi öğretmeni olan İbrahim Çolak ve diğer millilerimizi İzmir Adnan Menderes Havalimanında aileleri, öğrencileri, Spor Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, AK Parti Milletvekili Yaşar Kırkpınar ve İzmirli vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ile karşıladılar.

Havaalanında alkış ve ‘’Türkiye’’ sloganları ile karşılanan İbrahim Çolak, ‘’Bu madalyayı tüm halkımıza, şehitlerimize ve şanlı Türk ordusuna armağan ediyorum. Çok büyük bir iş başardık. Devamının geleceğine inanıyorum’’ dedi.

Dünya ikincisi olan Ahmet Önder, ‘’Her şey için teşekkür ederiz. Tarihimizde bir ilki başardık. Hayallerimiz gerçek oldu. Ülkemize hayırlı olsun’’ ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve eski Başbakan Binali Yıldırım’ın canlı yayınla katıldığı karşılama töreninde yoğun bir kalabalık vardı. Basının da yoğun ilgi gösterdiği karşılama töreninde milli sporcular üstü açık otobüs ile İzmir’i turladılar.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Dünya şampiyonu İbrahim Çolak’a ‘’Jimnastikte ilk altın madalyayı alan Türk sporcu olmanı ve o madalyayı Mehmetçiğe armağan etmeni alkışlıyorum. Bizlere yaşattığın sevinç her şeye değer, teşekkürler #ibrahimcolak öğretmenim’’ ifadelerini kullandı.

 

 

Bu haber 616 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort