Duaların İsteklerin Kabul Olması İçin Okunacak Dua

Dua islam inancında ibadetlerin özüdür. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) “ Dua ibadetin özüdür “ emiştir. Kulların Allah’ a (c.c.) dua etmesi, kul ile Allah (c.c.) arasında bir iletişim aracıdır. Her ibadetimizin aslında bir dua olması gibi, her talep ve isteğimizin gerçekleşmesinin Allah’ tan (c.c.) olacağının bilinciyle dua edilmelidir.

Duaların İsteklerin Kabul Olması İçin Okunacak Dua
01 Ağustos 2021 - 00:46 - Güncelleme: 02 Ağustos 2021 - 22:09
Duaların kabul olunması da elbette Allah’ tandır(c.c). Bununla birlikte duaların kabul olunması için bazı şartları yerine getirmek önemlidir. Örneğin farz ibadetlerin zamanında yapılması, abdestliyken dua etmek, duayı ederken kabul olunacağından şüphe duymamak, dua edilmeye başlamadan önce Hamd ve senalar yapılması, günah işlemeyen bir dile sahip olarak dua edilmesi, duanın yalvarır şekilde yapılması, duadaki isteğin yerine gelmemesine paralel olarak dua etmeyi kesmemek ve dua etmeye devam etmek, duam niye kabul olmuyor diye hayıflanmamak, duaların öncesinde ve sonrasında bazı surelerin okunması, zikir yapılması gibi şartlara uyulması niyazınınızın kabul olunmasını güçlendirici şartlardır.
https://www.bilgiadami.com

Dilek Duası, Hacet Duası

Estagfirullahmin külli mâkerihallah, Estagfirullahel’azîmellezî lâ ilahe illâ hüvelhayyelkayyûme ve etûbüileyh
Hacet Duası Türkçe Açıklaması
Razı olmadığın şeylerden, yaptıklarımı affet ve yapmadıklarımı yapmaktan koru! Kendisinden başkailah bulunmayan Hay, Kayyum ve Azîm olan Allah’a istigfar eder ve günahlarıma pişman olup O’na sığınırım.
Dileğinizin Kabul Olması İçin Dua ile Birlikte Yapılması Gereken Zikirler Vardır
Dilek duasının kabul olunmasında
doğru zamanda, doğru bir şekilde dua etmek ve doğru duayı okumak çok etkilidir. Duaların kabul olunmasının Gece vaktinin son üçte birlik dilimi, ezan sırasında, ezan ile kamet arasında, farz namazların ardından, secde halindeyken, yolculuklar sırasında, yağmur yağarken, ( duayı eden oruçluysa )Ramazan ayı içerisinde ve ( duayı eden oruçluysa ) iftar yaparken duaların en makbul olduğu zamanlardır.
Bunun yanında her duanın önünde 7 kere olmak üzere okunacak Rabbena duası, duaların önünü açan bir işleve sahiptir. 
Benzer şekilde Fatiha suresinin, farz namazların ardından olmak üzere, her gün 100 defa 40 gün boyunca okunması, hacetinizin kabul olunmasında çok etkilidir.
Allah’ ın (c.c.) isimleri yani Esmaül Hüsna’ nın arasından “ Ya Latif “ ismi şerifi, özellikle hacet dualarında öne çıkan bir isimdir. “ Ya Latif “ ismi şerifinin her gün en az bir defa olmak üzere 133 defa okunması, en az zikir sayısı olan 258 defa zikir edilmesi, en çok zikir sayısı olan 16641 defa zikir edilmesi sonrasında yapılacak duaların kabul olunmasında çok büyük etkisi vardır. Özellikle bu zikirlerin Cuma günü eda edilmesi, sabah güneş doğarken yapılması tavsiye edilmiştir. Duaların kabul olunması Allah (c.c.) tarafından karar verilecek bir durum olduğu ve yukarıda kısaca değindiğimiz bazı güçlendirici ibadetlerin yerine getirilmesiyle, kabul olunma olasılığını yükseltilebildiği unutulmamalıdır.
 
Bu haber 138845 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum