DPB'den Memur (Kamu Personeli) Adaylarına Önemli Duyuru!

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) kamu personeli olmak isteyen adaylara yönelik önemli bir duyuru yayımladı. Duyuru kapsamında, kamuya yapılacak alımlara ilişkin önemli detayları aktardı.

DPB'den Memur (Kamu Personeli) Adaylarına Önemli Duyuru!
13 Aralık 2016 - 00:38
Devlet Personel Başkanlığı (DPB) 2017 yılında kamuya yapılacak alımalrla ilişkili olarak önemli bir duyuruda bulundu. Tercih sürecine yaklaştığımız şu günlerde, kamuya yapılacak alımlarda kendisine öncelik tanınacağı,  memur olma vaatleri vererek, kişilerden para toplayan veya kendini kamuda yetkili makamlara sahip kişiler olarak aktaranlara dikkat edilmesi, dolandırıcılar tarafından mağdur edilmemesi adına tüm adayları bilgilendiren DPB, aşağıdaki duyuruyu paylaştı. 
Başkanlığımıza ulaşan çeşitli şikâyetler ve basında yer alan bazı haberlerden, Başta Başkanlığımız olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticilerinin isimlerini kullanmak, Sahte yerleştirme belgeleri hazırlamak, suretiyle, işe yerleştirme vaadiyle para toplandığı bilgisine ulaşılmıştır. Bilindiği gibi, adayların Devlet memuru ya da sözleşmeli personel olarak işe yerleştirilmeleri için Kamu Personel Seçme Sınavına (KPSS) girmelerinin ardından, merkezi yerleştirmelerde ÖSYM Başkanlığınca yayımlanan tercih kılavuzlarını, kurumsal yerleştirmelerde ise kamu kurum ve kuruluşlarının www.dpb.gov.tr adresinden de yayımlanan kamu personel alım ilanlarını takip ederek, buralarda belirtilen prosedüre göre başvuruda bulunmaları gerekmekte olup, kamu kurum ve kuruluşlarına başka bir şekilde yerleştirme yapılması söz konusu değildir. Bu nedenle, kamu personeli adaylarımızın işe yerleştirme vaadinde bulunanlara kesinlikle itibar etmemeleri ve bu kişileri derhal yetkili makamlara bildirmeleri önemle rica olunur. 
Yukarıda yapılan açıklamada da ifade edildiği üzere, kamuya personel alımları yalnızca DPB tarafından yürütülmekte, ilgili sınavlar (KPSS) da yalnızca ÖSYM tarafından gerçekleştirilmektedir. FETÖ ile mücadelenin ve terörle mücadelenin kararlılıkla yürütülmeye çalışıldığı şu dönemlerde, bahsi edilen dolandırıcılara taviz verilmemeli, gerek online platformlardan, gerekse kurumlar aracılığıyla ihbarlar yapılmalıdır. ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


Bu haber 6779 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum