Hedef.in Puan Hesaplama Hedef.in Puan Hesaplama
Hiçbir plan veya stratejileri yoktur, kuralları dinlemezler ve sadece heyecan içindeki diğer çocuklara katılmayı düşünebilirler.

Döviz ticareti nasıl yapılır? Nelere dikkat edilir
Traderlar genellikle dövizi bir arkadaşlarından, bir ticaret konferansından veya internetten öğrenirler. Bunu ilk işittiklerinde heyecan duyar ve kısa bir süreyi, piyasanın nasıl işlediği konusunda diğerlerinin hızına yetişmek için geçirir ve belki bir deneme işlem hesabı bile açarlar. Ne var ki, döviz piyasalarının ne kadar aktif olabileceğini ve bu hareketlerin sağlayabileceği kâr ve zarardaki salınımları gördükçe, bu aşırı heyecanlı traderlar hızlı bir şekilde deneme hesaplarını terk edip piyasaya gerçek parayla dalarlar. oğu kez de para kazanmaktan daha somut bir planları yoktur. 
Yeni traderların en sonunda başına gelen şey, bir lunaparktaki çocuğun başına gelen şeyle aynıdır; birkaç adım ilerlerler, kayba dönüşen birkaç çıkmaz sokağa saparlar ve çıkışı bulana kadar sersem sepelek etrafta dolanırlar. Bir lunaparkla ticaret arasındaki fark, çocukların çıkışı her zaman bulmasıdır. Bazılarının bulması diğerlerinden uzun sürebilir ama en sonunda hepsi de mutlu birer kampçı olur çıkarlar. Ne var ki ticarette yeni traderlar, işin üstesinden gelip etkin bir ticaret stratejisi bulmadan çok önce sermayelerini tüketebilirler.
Profesyonelleri amatörlerden ayıran şey hazırlıktır. Koruma fonu yöneticileri veya banka traderları gibi profesyoneller bir işlem yapmadan önce genellikle saatlerce araştırma ve analiz yaparlar. Buna, tek bir işlemde ne kadar riske etmek istediklerini ve ne zaman kâr almayı planladıklarını tam olarak bilmek dahildir. oğu kişinin derdi koruma fonu yöneticisi olmak değildir ama birçok açıdan bu tür bir disiplin, bireysel traderlar için çok daha önemlidir. Koruma fonu yöneticileri milyonlarca veya milyarlarca dolar yönetiyor olabilirler-ama bunların çoğu başka insanların parasıdır. Öte yandan bireysel traderlar sadece 10.000 dolar veya 100.000 dolar ile işlem yapabilirler ama her bir dolar onların zor kazanılmış kendi paralarıdır.