Donanma Komutanı Oramiral Veysel Kösele firkateyn ile üsse döndü

Donanma Komutanı Oramiral Veysel Kösele firkateyn ile üsse döndü

16 Temmuz 2016 - 14:26

Dün yapılan darbe girişimi devam ederken kaçırıldığı iddia edilen ve haber alınamayan Donanma Komutanı Veysel Kösele darbe grişiminin başarısız olmasının ardından kendisini taşıyan fırkateyn ve takip eden 2 ayrı fırketeyn ile Donanma Komutanlığı'na geri döndü
Kösele'den uzun süre haber alınamamış, darbeciler tarafından kaçırıldığı iddia edilmişti. İzmit Körfezi'nde açılan fırkateynde bulunan Donanma Komutanı Oramiral Veysel Kösele'nin, bulunduğu firkateyn ile üsse geri döndüğü öğrenildi.
Kocaeli'nin Gölcük İlçesi'nde yer alan Donanma Komutanlığı'nda darbe girişimi planlayıcıları, iddiaya göre darbe girişiminin hemen öncesinde Donanma Komutanı Oramiral Veysel Kösele'yi firkateyne bir bindirdi. Komutan Kösele'nin içerisinde olduğu firkateyn İzmit Körfezi'nde açıldı. Darbe girişiminin ardından Gölcük'te çok sayıda kişi Donanma Komutanlığı'nın önünde bir araya geldi. Vatandaşlar, Donanma Komutanlığı'na yürürken, asker yaptığı uyarının ardından havaya ateş ederek vatandaşların geri çekilmesini istedi. Donanma Komutanlığı'nın önüne iş makineleri ve kamyonlar çekilerek, askeri araçların çıkışı engellendi. Polis, Donanma Komutanlığı'na girerek bazı subay ve astsubayları gözaltına aldı.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı, Kocaeli'de darbeyi planlayıp koordine ettikleri iddiasıyla Donanma Komutanlığı Harekat Başkanlığı'nda görevli Tuğamiral Tezcan Kızılelma, Tuğamiral Sinan Azmi Tosun, Gölcük Donanma Komutanlığı'nda görevli Tuğamiral Hayrettin İmral ve İstihbarat Albay Muharrem Aslan hakkında 'darbeye teşebbüs etmek' suçundan yakalama ve gözaltı kararı verdi. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri bugün de Donanma Komutanlığı'nda soruşturmaya devam ederken, gözaltına alınacak kişi sayısının artabileceği öğrenildi.

Darbe girişiminin bastırılmasının ardından denizde bulunan gemilerin Donanma Komutanlığı'na geri dönmeleri dikkat çekti. Donanma Komutanı Veysel Kösele'nin içinde bulunduğu firkateyn ile bu gemiyi takip eden 2 firkateynin de Donanma Komutanlığı'na geri döndüğü öğrenildi.

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Donanma Komutanı Oramiral Veysel Kösele firkateyn ile üsse döndü

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İletişim Fakülteleri'nde yepyeni bir dönem başlıyor
İletişim Fakülteleri'nde yepyeni bir dönem başlıyor
ÖSYM duyurdu: ALES sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak ?
ÖSYM duyurdu: ALES sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak ?