Doktorlardan öğretmenlere şeker uyarısı

Doktorlardan öğretmenlere ve büyüklere videolu mesaj"Çocuklara şeker ikram etmeyin"

08 Nisan 2017 - 09:33 - Güncelleme: 08 Nisan 2017 - 12:03

Özellikle ülkemizde sağlık personeli ve öğretmenlerin çocuklara sık sık şeker verdiğine şahit oluyoruz. "Çocuğuma Şeker Verme" kampanyasını bu yüzden başlattık. Çocuklara verilen şeker ödül değildir, zehirdir. Onun için özellikle meslektaşlarıma, doktorlara ve öğretmenlere sesleniyorum.

"Çocuğuma şeker vermeyin. Şeker yerine kalem verin, defter verin, çocuğuma kitap verin, okumasını sağlayın, elinin kalem tutmasını sağlayın. Şeker zehirdir, çocuğuma şeker vermeyin. Prof. Dr. Canan Karatay: Çocuklarımıza hiçbir zaman şeker vermeyeceğiz.

Anneler, babalar, teyzeler, halalar, büyükanneler, büyükbabalar, lütfen çocuklara ödül olarak, hekimlere de sesleniyorum, şeker vermeyeceğiz. Çocuklarımızı küçük yaştan şeker tadıyla buluşturmazsak çocuklar sağlıklı bir şekilde büyürler.Şeker bağışıklık sistemlerini çocukların yıkıyor, bağırsak sistemlerini bozuyor ve de şeker aynı zamanda çocukları hiperaktif yapıyor, şeker aynı zamanda çocuklara dikkat dağınıklığı yapıyor ve de bu nedenle çocuklara ödül olarak kesin ha kesin olarak şeker vermememiz lazım. Çocuklara ödül vermeyecek miyiz? Tabii ki vereceğiz.

Çocuklara ödül olarak kalem, kağıt, çok güzel zehirsiz boyalar ve de aynı zamanda da çok güzel kitaplar verilebilir. Bu kampanya bütün çocuklarımızın sağlığı için şarttır, geleceğimiz için önemli bir kampanyadır. Prof. Dr. Canan Karatay, Dr. Ümit Aktaş, Nurçin Çağlar, Okan Çağlar: "Çocuğuma Şeker Verme" Sağlıklı Yaşıyoruz A Takımı ile birlikte: "Çocuğuma Şeker Verme"

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2 Yeni KHK geliyor !
2 Yeni KHK geliyor !
"Dikkat, Fetö'cülere Af Hazırlığı!"