Doğa Koleji Olayları Bitmiyor Gözler Yarına Çevrildi

Yaşadığı finansal sıkıntılardan dolayı öğretmenlerinin maaşını ödeyemeyen Doğa Koleji ile ilgili olaylar bir türlü durulmuyor.Can Holding ile görüşmeler yapıldığı okul ile ilgili son olarak gündeme gelen haberler arasında yer alıyor. Fakat yapılan gizlilik anlaşmasına göre açıklama yapılmadığı belirtiliyor. Öğretmen maaşlarının ise yarın ödeneceği söyleniyor.

Doğa Koleji Olayları Bitmiyor Gözler Yarına Çevrildi
13 Aralık 2019 - 13:13 - Güncelleme: 13 Aralık 2019 - 13:56


  Yaşadığı finansal sıkıntılardan dolayı öğretmenlerinin maaşını ödeyemeyen Doğa Koleji ile ilgili olaylar bir türlü durulmuyor. Can Holding ile görüşmeler yapıldığı okul ile ilgili son olarak gündeme gelen haberler arasında yer alıyor. Fakat yapılan gizlilik anlaşmasına göre açıklama yapılmadığı belirtiliyor. Öğretmen maaşlarının ise yarın ödeneceği söyleniyor.

Binlerce Velinin Ve Öğrencinin Beklediği Haber Geldi

   Konu ile ilgili veliler ve öğrenciler de mağdur oldu. Öğrenci ve veliler de okuldan gelecek haberleri bekliyordu. 2001 yılında Fethi şimşek tarafından kurulan okulun bir kısmı 2011 yılında Türkven’e satıldı. Okulun devri gece yarısı bir gecede Metal Yapının sahibi Ömer Saçaklıoğlu’na 2016 yılında yapılmıştı. Kolej bu olaydan 1 yıl sonra aslında işlerin yolunda gitmediğinin sinyalini vermeye başladı.

Ekonomik Sıkıntı İçine Girdi

   2017 yılından sonra Doğa Koleji için işlerin yolunda gitmediğinin belirtileri başladı. Geçen nisan ayından itibaren ise ekonomik sıkıntı iyiden iyiye kendini belli etmeye başladı. Okulda ekim ayından sonra ise öğretmen maaşları ödenemiyor.

129 Kampüs ve 70 Bin Öğrenci

   Kolejde maaşlar aksamaya başladıktan sonra Bursa’da 2 kurum kapandı. Kurumu alan Saçklıoğlu’nun kurumları devralırken Denizbank’tan 600 milyon kredi kullandı iddiası ortaya çıktı. Doğa Koleji 129 kampüsten oluşuyor. Bunların 50 tanesi merkeze bağlı olmayarak isim hakkı kullanarak eğitim veriyor. Okullarda 70 bine yakın öğrenciye eğitim veriliyor.

 

Bu haber 446 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort