Doğa Koleji Öğretmen Komitesi Ödenmeyen Maaşlara İsyan Etti

Doğa Koleji öğretmenlere ödemediği maaşlar ile bir kez daha gündeme geldi. Kolej sürekli satılma söylentisi ile öğretmenleri oyalamaya çalıştı. Öğretmenlere sunulan bu vaat sırasında sessiz bekleyiş devam etti. Fakat kolejde son durumda patron değişmesinin fayda olmayacağı görüldü. Bu konuda örgütlene öğretmenler mülk devir işinin öğretmenleri bağlamadığını belirtti.

Doğa Koleji Öğretmen Komitesi Ödenmeyen Maaşlara İsyan Etti
16 Kasım 2019 - 12:14 - Güncelleme: 17 Kasım 2019 - 16:01

Ekim Ayı Maaşlarının Tamamı Ödenmemiş
Doğa Koleji bünyesinde öğretmenlik yapanların eylül ayı maaşlarının sadece % 30’uyatırılmış. Çalışanların ekim ayı maaşlarının ise tamamı yatırılmamış. Bu konuda kolej sürekli gün vererek çalışanları oyalamakla suçlanıyor. Ödeme günü geldiğinde ise verilen sözlerin yalan olduğu görülmüştür.

İşten Atılan Öğretmenlere Ağustos Maaşı Yok
Haksız yere işten atlan öğretmenlere maaşları dahi verilmemiş. Patron tarafından ödenmeyen maaşlar içinde ağustos ayı maaşları da yer alıyor. Yapılan muamelenin normal olmadığını vurgulayan komite, bu duruma alışılmaması gerektiğini vurgulamıştır. Okullar öğretmenlerinden hiçbir şey olmamış gibi çalışmalarına devam etmelerini istemiştir. Fakat komite öğretmenlerden yaşadıkları her şeyi paylaşmalarını istemektedir. Hukuki hak olan maaşlar Doğa Koleji tarafından yatırılmamıştır. Hatta öğretmenlerin bu konuda sesleri kısılmak istenmiştir. Yeni işe başlayan öğretmenler için de verilen sözler yerine gelmeyecektir. Bu bakımdan komite yeni ve eski öğretmenlerden yönetici baskısına maruz kalmamayı istemektedir. Ayrıca komite bu durumun sadece öğretmenler ile alakalı olmadığını da vurgulamıştır. Veliler de aynı şekilde mağduriyeti dile getirmelidir.

Bu haber 1394 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort