İSTANBUL (AA) - Doğa Koleji Kariyer Günleri'nin 8'incisi İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin katkılarıyla 3 farklı merkezde gerçekleşti.

Doğa Koleji'nden yapılan açıklamaya göre, Doğa Koleji Lise Rehberlik Bölümü tarafından geleneksel olarak düzenlenen "Doğa Kariyer Günleri"nde öğrenciler, başta İstanbul Bilgi Üniversitesi olmak üzere birçok üniversitenin akademisyenleri ile bir araya geldi.

Öğrenciler, 26 kariyer dersliklerinde endüstri mühendisliğinden psikolojiye, yazılım mühendisliğinden fizyoterapiye 36 alanda uzman akademisyenlerle kariyer planlama süreçlerinde hedefledikleri bölümleri yakından tanıma fırsatı buldu.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Ege Yazgan, öğrencilere kariyer planlamaları ile ilgili önemli tavsiyelerde bulundu.

8'inci Doğa Kariyer Günleri'nde İstanbul Doğa lise öğrencileri, İstanbul Bilgi Üniversitesi ev sahipliğinde santralistanbul kampüsünde, Ankara Doğa öğrencileri, Doğa Koleji İncek kampüsünde ve Ege Bölgesi Doğa öğrencileri, Doğa Koleji İzmir Mavişehir-3 kampüsünde kariyer planlamalarına ışık tutacak bilgi ve deneyimlere sahip konuşmacılar ve alanında uzman akademisyenlerle buluştu.

- "Mutlu olacağınız bölüm ve üniversiteyi tercih etmeniz, tesir altında kalmadan karar vermeniz sağlıklı olacaktır"

Açıklamada görüşlerine yer verilen İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Ege Yazgan, "Kariyer planlama süreçlerinizde, seçimlerinizde çevrenizin sizlere mutlaka etkisi olacaktır. Tam olarak ne istediğinizi bilmek kolay bir iş olmasa da son kararı vermesi gereken sizlersiniz. Bu hayat sizin hayatınız. Kendinizi tanıyarak, güçlü ve geliştirebileceğiniz yönlerinizi keşfederek, kendinizi iyi değerlendirerek orada olmaktan gerçekten mutlu olacağınız bölüm ve üniversiteyi tercih etmeniz, tesir altında kalmadan karar vermeniz sağlıklı olacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

ABD'de tüm Tesla Model 3 araçlar vergi teşvikinden yararlanabilecek ABD'de tüm Tesla Model 3 araçlar vergi teşvikinden yararlanabilecek

Ankara ve İzmir Doğa Kariyer Günleri'nde öğrenciler ile bir araya gelen İstanbul Bilgi Üniversitesi Eğitim Danışmanı Serkan Duru ise "Odaklan, Harekete Geç’" başlıklı seminerinde öğrencilere "Nicelik asla ve asla niteliği oluşturmaz. O yüzden ilk odaklanacağınız şey nitelik ve kalite olmalıdır." tavsiyesini verdi.

Verilen bilgiye göre, öğrenciler, İstanbul, Ankara ve İzmir'de gerçekleşen Doğa Kariyer Günleri'nde, endüstri mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği, bilgisayar/yazılım mühendisliği, inşaat mühendisliği, mekatronik mühendisliği, tıp, diş hekimliği, eczacılık, beslenme ve diyetetik, fizyoterapi ve rehabilitasyon, mimarlık, iç mimarlık ve çevre tasarımı, hukuk, işletme, ekonomi, uluslararası ticaret, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, psikoloji gibi bölümlerin yer aldığı toplam 26 kariyer dersliklerinde 36 alanda uzman akademisyenler ile bir araya gelerek hem bölümler hakkında bilgi aldı hem de akademisyenlerin bilimin ışığında deneyim ve tecrübelerinden faydalanma fırsatı buldu.