Diyarbakır'da öğretmenler maaşını alamadı

PKK olaylarının en çok yaşandığı illerimizden biri olan Diyarbakır'da tüm zor şartlar altında görevlerini yaptıklarını ancak emeklerinin karşılığını alamadıklarını ailelerinin mağdur olduğunu anlatan öğretmenler seslerini duyurmak istiyor. Hükümet yetkililerinin bir an önce seslerini duymalarını bu maaş sıkıntısının ortadan kalkmasını istiyorlar işte haberin detayı bizi takipte kalınız

16 Kasım 2016 - 09:01 - Güncelleme: 16 Kasım 2016 - 12:12

Diyarbakır'da sözleşmeli öğretmenler mağdur ediliyor. Diyarbakır iline Ekim ayında sözleşmeli öğretmen atamaları yapılan adaylar maaş konusunda mağdur edildiklerini dile getiriyorlar. Diyarbakırın Diyarbakır'ın Dicle ve Silvan ilçelerinde öğretmenlere maaşları yatırılmadığı ve kırtasiye yardımı da verilmediği için sözleşmeli yeni atanan öğretmenler sıkıntı yaşıyorlar.

Sözleşmeli öğretmenler  atamalarının yapıldığı 10 Ekim tarihinde  bu yana herhangi bir maaş almadıklarını, normalde bu ayın 15'inde ikinci maaşlarının almaları gerektiğini ama hala yatmadığını söylüyorlar.

 Diyarbakır iline ataması yapılan sözleşmeli öğretmen adaylarımızın bu konuda yaşadıkları sıkıntıları yetkililere aktarmak amacıyla bu haberimizi yapıyoruz.Diyarbakır'da szözleşmeli öğretmenler maaşını alamadıklarını anlatıyor.

En yakında zamanda Diyarbakır'ın bahsi geçen ilçelerinde görev yapan sözleşmeli öğretmenlerin daha fazla mağdur olup sıkıntıya girmemeleri için maaşlarının yatması gerekmektedir.
kaynak mebpersonel

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

2017 ŞUBAR 60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ 
Ezanı yasaklama kararı aldılar
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • memet
    1 yıl önce
    muş da sözleşmeli öğretmenler maaşlarını alamadı göreve 14 /10/2016 başladı oğlum daha maaşını alamadı doğuda bu öğretmenler ev kirasını nasıl verecekler ev sahibi kirayı istiyor elektrik su diğer masraflar bunları düşünen varmı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğretmen dedektif gibi iz sürdü, korkunç vahşeti ortaya çıkardı
Öğretmen dedektif gibi iz sürdü, korkunç vahşeti ortaya...
Son Dakika... İşçileri Taşıyan Midibüs TIR'a Çarptı, Çok Sayıda Yaralı Var
Son Dakika... İşçileri Taşıyan Midibüs TIR'a Çarptı, Çok...