DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da fuhuş yaptıran çeteye yönelik bazı masaj salonlarına düzenlenen operasyonda, 1'i özel güvenlik görevlisi 7 şüpheli gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğünce başlatılan "Huzur Alan Projesi" kapsamında Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmada, lüks plazalardaki bazı masaj salonlarında fuhuş yapıldığı belirlendi.

Selde tahrip olan Akçakale-Suruç kara yolunun bir bölümü ulaşıma kapatıldı Selde tahrip olan Akçakale-Suruç kara yolunun bir bölümü ulaşıma kapatıldı

3 aylık teknik takibin ardından fuhuş çetesine yönelik masaj salonlarına "Kıskaç" adıyla düzenlenen operasyonda, M.E, E.Ö, V.B, B.Y, B.A, Z.B. ve M.V. yakalandı.

Yapılan aramalarda, ruhsatsız silahlar ve çeşitli dokümanlar ele geçirildi. Bulunan cep telefonları ve bilgisayarlara el konuldu.

Söz konusu masaj salonları mühürlenerek, kapatıldı. Salonları işletenlere idari para cezası uygulandı.

Gözaltına alınan, 1'i plaza girişinde özel güvenlik görevlisi olan 7 şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Özel güvenlik görevlisinin müşterileri yönlendirdiği, polis geldiğinde masaj salonunu uyardığı, bu uyarıların telefon görüşmelerine de yansıdığı belirlendi. Çete üyelerinin fuhşu "özel terapi" diye adlandırdığı tespit edildi.