Diyarbakır köy okulunda örnek öğretmen

Diyarbakır ili Bismil ilçesine bağlı Boyacı Köyü İlkokulu'nda Müdür Yetkili sınıf öğretmenliği yapan Erdal Güzel , iki yıldır sosyal medyadan gerçekleştirdiği yardım kampanyaları sayesinde köylülerin takdirini topladı. Erdal Güzel'in sosyal medya aracılığıyla gerçekleştirdiği yardım kampanyaları kısa sürede destek gördü.Bu yardım kampanyasına en çok hediyelerini alan çocuklar sevindi

29 Ocak 2017 - 18:25

Çok sayıda hayırsever, Güzel'in yardım çağrısı üzerine köydeki çocuklar için bot, mont, atkı, bere, kıyafet, spor ayakkabı, eşofman, kırtasiye, spor malzemesi, yazıcı, ısıtıcı, masa örtüsü, perde ve hikaye yardımında bulundu.

Bu köye ilk geldiğimde 'çocukların hayatına el atmam lazım' diye düşündüm" diyen Güzel, ilk olarak okulun fiziki durumunu düzeltmekle işe başladığını söyledi. Batman Üniversitesi Toplum Gönülleri gençleriyle dönem başında okulun dış ve iç cephesini boyayarak, duvarlara çizgi kahraman resimlerini çizdirdik.

Velilerin maddi durumu iyi olmadığından sosyal medya aracılığıyla yardımseverlere ulaşmaya çalıştım. Haberi gören ülkemizin dört bir yanındaki duyarlı vatandaşlarımız, köy çocuklarına yardım için seferber oldu. Sosyal medya aracılığıyla ve telefonla benimle iletişime geçen çok sayıda hayırsever vatandaş, bize yardım gönderdi. 

Mesleğinin özveri gerektirdiğini anımsatan Güzel, bu anlamda iyilik kavramını doldurmak için gayret ettiğini aktardı: Burada sadece öğretmen değil müdür, hizmetli, boyacı, abi, baba olabiliyoruz. Bazen insanlar bunu yadırgayabiliyorlar. ‘Niye bu kadar çalışıyorsun? İşini yap yeter.’ diyebiliyorlar. Ama biz burda geleceğimizi inşa edecek çocuklarımız için çalışıyoruz. Çocukların yüzünde gördüğümüz bir gülümseme, onlarda gördüğümüz bir ilerleme yetiyor bize.

Öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu dile getiren Güzel, şunları söyledi:“Biz okulu bu şekilde bulmadık, gördüğünüz her yerde, her sırada, her kalemde, her defterde emeğimiz var. Çocukların üstündeki kıyafetler, kullandıkları defter ve kalemler hepsi yardımlar sonucu elde edildi. Eğlendirerek öğretiyoruz. Sınıfa projeksiyon cihazı koyduk, bilgisayarla çocukların meraklarını gidermeye çalışıyoruz. Velileri ziyaret ederek bu anlamda onları da bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Okulumuzu düzenledik, temel ihtiyaçlarımızı karşıladık, bundan sonra da eğitim ve öğretim seviyemizi arttırmayı hedefliyoruz. Çocukları daha iyi şekilde yetiştirmeyi amaçlıyoruz.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yargıtay'dan Evlilik hayatıyla ilgili flaş karar!
Yargıtay'dan Evlilik hayatıyla ilgili flaş karar!
"Hasta Olmamızın Sebebi Soğuk İçecekler ya da Soğuk Ortamlar...