Diyanetten Öğretmen Ataması

Sayısı her geçen gün artan öğretmen ataması ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı hala sessizliğini koruyor. Diyanet ise yapılan açıklama ile öğretmen alımı yapacağını açıkladı. Kurum tarafından yapılan açıklamaya göre 60 öğretmen psikolojik danışmanlık ve rehberlik dalında taşra teşkilatında görevlendirilecek. Diyanet İşleri Bakanlığı, hastaneden yurt yapımına, çocuk korumadan cezaevlerine kadar pek çok alanda söz sahibi olarak bulunuyor.

Diyanetten Öğretmen Ataması
01 Aralık 2019 - 13:23 - Güncelleme: 01 Aralık 2019 - 13:29

Adaylar Sözlü Sınav İçin Çağrılacak

Diyanet İşleri tarafından alımı yapılacak öğretmenlerden KPSS puanı isteniyor. KPSS’ den 70 puan alan öğretmen adayları, açılan kadroya girebilecek. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açılan kadro için Üniversitelerin psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümünden mezun olma şartıda aranıyor. Kadro için başvuru yapan 180 aday ile mülakat da gerçekleşecek.

Mülakat İle Alım Yapılacak
Diyanet kadrolarında görev alacak özelliklere sahip olan öğretmenler sözlü sınav için Ankara’ya gelecek. Adayların psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümlerinden mezun olma şartları bulunuyor. Yapılacak sözlü sınavdada bu bölüm için sorular sorulacak. Sorulan sorular ile adayların mezun oldukları lisans programı ile ilgili bilgileri ölçülecek. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kayırmacılığa yol açılıyor şeklide eleştirilere karşın sürdürdüğü mülakat sistemi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından da benzer şekilde uygulanacak. Diyanet bünyesinde çalışmak isteyen öğretmenlerin sadece alan bilgileri ölçülmeyecek. Öğretmenlere genel kültür ve sözlü sınav da yapılacak. Sözlü sınav ile Diyanette görev alacak öğretmenlerin kendilerini ifade etme yetenekleri ölçülecek. Aynı şekilde öğretmenlerin muhakeme gücü de bu sınav ile ölçülecek.

Bu haber 913 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort