‘Diyanet profilinde hareket eden bir okuluz’

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde eğitim veren kolejin sahibi Derya Karak, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı ve Diyanet profilinde hareket eden bir okul yapısına sahip olduklarını söyledi.

15 Ağustos 2017 - 18:38

Merkez Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesinde kadın girişimci Derya Karak tarafından 2016 yılında hizmete açılan ve 4 dilde eğitim veren Özel 571 Koleji'nde adabı muaşeret ve Kuran-ı Kerim dersleri veriliyor. Diyarbakır'da okul sahibi ilk kadın olduğunu belirten Derya Karak, “Diyarbakır'ın böyle bir okula ihtiyacı olduğunu hissettik 1 yıl önce bu okulu açtık. Amacım Diyarbakır’a faydalı, ahlaklı, çalışkan nesil yetiştirmek. Deneyimli öğretmen kadromuzla 1 yıldır hizmet vermekteyiz. Adabı muaşeret ve Kuran-ı Kerim dersleri veriyoruz. 4 dilde eğitim veriyoruz. Okulumuzun özel psikoloğu bulunuyor. Hiç bir devlet desteği almadan kendi imkanlarımızla halkımıza hizmet vermekteyiz” dedi.
Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı ve Diyanet profilinde hareket eden bir okul yapısına sahip olduklarını ifade eden Karak, “Manevi değerler eğitimi veren ilk ve tek okul olma onurunu hamdolsun yaşıyoruz. Memlekete karınca misali faydalı olmak istiyorum” diye konuştu.

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları