erkek protez saçthemeforest temaları

Dışişleri Bakanlığından Yeşil Ve Gri Pasaport Açıklaması

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy yeşil be gri pasaportlar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Türk hizmet ve hususi pasaportları ile ilgili Avrupa Seyahat Bilgi ve Yetkilendirme Sistemi dahilinde onay almaları gerekeceği şeklinde haber çıkmıştı. Pasaportlar ile ilgili çıkan haber üzerine Hami Aksoy, konuya açıklık getirdi.

Dışişleri Bakanlığından Yeşil Ve Gri Pasaport Açıklaması
13 Aralık 2019 - 14:35
Aksoy, Avrupa Birliği komisyonu nezdinde girişim yapıldığını belirtti. ETIAS’ın hizmet ve hususi pasaport hamili vatandaşlar için uygulanması bu şekilde bir kez daha teyit edildi.


Açıklama Yayınlandı

Bakanlık tarafından yeşil ve gr pasaportlar için çıkan haberlere açıklama getirildi. Açıklamayı Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy yaptı. Türk hizmet ve hususi pasaportlarının ETIAS dahilinde onay almaları gerektiği ile ilgili yayınlanan haberde sorular yer alıyordu. Bu sorulara karşılık bakanlık yazılı bir açıklamada bulundu. Açıklamada ilk bölümde yayınlanan haberin içeriğine değinildi.

Çıkan Haberlere İtiraz Edilmesin
2018 yılında kabul edilen ve 2022 yılında uygulanmaya başlayacak olan uygulama ile ETIAS sistemi Schengen bölgesine vizesiz olarak giriş hakkı bulunan vatandaşlara uygulanmayacak. Bu uygulama AB makamları ile yapılan görüşmeler sonucunda sağlandı. Bakanlık aynı şekilde çıkan haberler içinde görüşme sağlandığını belirtti. Geçtiğimiz günlerde basına yansıyan haberler ile ilgili de açıklama yapan bakanlık bu haberlere itiraz edilmemesi gerektiğini vurguladı. ETIAS sisteminin hizmet ve hususi pasaport kullanan vatandaşlar için uygulanmayacağı bir kez daha teyit edilmiş oldu.

Bu haber 570 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort